Martin Zvolensky Hokej

Konečne

S príchodom Zdena Cígera na trénerskú lavičku očakával belasý tábor lepšie výkony a hlavne víťazstvá. Zlepšenie prišlo už v predchádzajúcich kolách, keď Slovan dva krát remizoval. V 29.kole sa bratislavčania predstavili na domácom ľade a privítali ,

Úvod stretnutia patril domácim hokejistom, ktorí miernu prevahu pretavili v otvárací gól na konci 5. minúty po spolupráci Schnabela a zakončujúceho Lipianskeho – 1:0. Už o pár sekúnd mohol zvýšiť náskok Slovana Skokan, no Lipovský jeho šancu zmaril efektným zákrokom. V ďalšom priebehu prvého dejstva oba tímy nevyužili svoje početné výhody, a tak sa 2518 divákov dočkalo ďalšieho gólu až v 16. minúte, keď zmätok v žilinskej obrane využil Hájek, ktorý nahodeným pukom prekvapil všetkých na čele s Lipovským – 2:0. Gólman „vlkov“ si napravil reputáciu o minútu neskôr, keď zmaril tutovku Bulíka.
Po ospalom začiatku druhej dvadsaťminútovky vymyslel Róbert Huna šikovnú prihrávku na Bakoša, ten však zoči-voči Lipovskému prestrelil bránu. Hostia sa dostávali pred bránu „belasých“ najčastejšie po aktivite prvého útoku s Hreusom a Kokavcom, no Rybár čelil priamemu ohrozeniu len zriedka. V 32. minúte unikol pri vlastnom oslabení Buc, Dlouhý ho zozadu podrazil a hlavný rozhodca Müllner nariadil trestné strieľanie. Pri ňom stálo pri hosťoch šťastie, keďže Buc namieril švihom iba do žŕdky. V závere tretiny Žilina pri vylúčení Skokana zavrela svojho súpera v jeho obrannom pásme, no z tlaku kontaktný gól nevyťažila.
Slovan prečkal bez ujmy aj zvyšok Skokanovho trestu na začiatku záverečného dejstva, vzápätí však fauloval Kuľha a Žiliny hrala dostala možnosť ďalšej presilovky. V nej mal v 43. minúte veľkú šancu Horský, no ani na dvakrát Rybára neprekonal. Kuľha si svojou aktivitou vypýtal v 48. minúte hneď dva fauly, no Slovan dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov trestuhodne premrhal. S blížiacim sa záverom zápasu tempo hry v dôsledku častých prerušení upadlo. Keď päť minút pred záverečnou sirénou nevyužil veľkú šancu na zníženie Stupka, žilinská striedačka sa necelé tri minúty pred koncom odhodlala k hre bez brankára. Napriek zdrvujúcemu tlaku už gól nepadol a Slovan tak pretrhol sedemzápasovú sériu bez víťazstva.

** Slovan Bratislava – MsHK DOXXbet Žilina 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)**
Góly: 5. Lipiansky, 16. Hájek. Rozhodovali: Müllner – Stano, Šefčík, vylúčení: 6:8, navyše Skokan (Slovan) a Ďurkech (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2518 divákov. Zostavy:
Slovan Bratislava: **Rybár – Kováčik, Hájek, Schnabel, Bohunický, Trška, Jendek, Janík – Kuľha, Demel, Hujsa – Richard Huna, Lipiansky, Bulík – Skokan, Kapuš, Buc – Róbert Huna, Hudáček, Bakoš
**MsHK DOXXbet Žilina:
Lipovský – Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, Devečka, Rúfus, Ftorek – Nemec, Hreus, Kokavec – Drevenák, Horský, Smotrila – Petruška, Troliga, Stupka – Hájnik, Valášek, Oravec

** Zdeno Cíger, tréner Slovana: ** „Som spokojný s výsledkom. Je to dôležité a cenné víťazstvo, potrebovali to chalani, aj fanúšikovia. Som rád, že sme súperovi neponúkli veľa šancí, navyše brankár zachytal veľmi dobre. V koncovke sa ešte hľadáme, striel bolo dosť, no chýba ešte trochu voľnosti a fantázie. Hra v defenzíve ide hore, to ma teší.“

**Anton Tomko, tréner Žiliny: ** „O zápase rozhodla prvá tretina. Čo sme si povedali pred zápasom, to zostalo v šatni. Slovanu sme ponúkli dve príležitosti, ktoré využil. Naše chyby nás stáli výsledok. Potom sa hra vyrovnala, boli tam nevyužité presilovky na oboch stranách. Snažili sme sa ešte streliť kontaktný gól, no nepodarilo sa.“