Komunálne voľby

Komunálne voľby 2018: Kto sa stal starostom v obciach okresu Pezinok?

Štatistický úrad zverejnil výsledky komunálnych volieb v obciach pezinského okresu. Pozrite si, kto sa stal starostom!

Ilustračný obrázok k článku Komunálne voľby 2018: Kto sa stal starostom v obciach okresu Pezinok?
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Modra

Juraj Petrakovič (NEKA)

79,51 %

Báhoň

Ivan Patoprstý (KDH)

88,69 %

Budmerice

Jozef Savkuliak (NEKA)

100 %

Častá

Robert Lederleitner (NEKA)

61,96 %

Doľany

Jozef Mruškovič (NEKA)

34,46 %

Dubová

Ľudovít Ružička (NEKA)

100 %

Jablonec

Slavomír Pocisk (NEKA)

100%

Limbach

Adriana Čechovičová (NEKA)

51,98 %

Pezinok

Na čele mesta Pezinok nastane po rokoch zmena. Dlhoročného primátora Olivera Solgu (nezávislý) nahradí urbanista Igor Hianik (Progresívne Slovensko, SaS, Spolu -občianska demokracia). V sobotných komunálnych voľbách získal 5268 hlasov, čo predstavuje 53,98 percenta z odovzdaných platných hlasov. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov volieb zverejnených na webovej stránke mesta Pezinok.

„Dokázali ste šialený zázrak pre náš Pezinok. Obrovská vďaka patrí vám všetkým,“ napísal Hianik na sociálnu sieť. Vo svojom programe voličom sľubuje otvorenú komunikáciu, dynamiku a odbornosť. Uzavretie starej jamy odpadu a zabránenie vzniku novej. Taktiež bezpečné chodníky, parkovaciu politiku, obchvaty mesta, zdravý rozvoj Pezinka či mesto plné alejí.

„Ako urbanista som aj s ďalšími odborníkmi pomáhal nastaviť priority a stratégie pre rôzne mestá a ich obyvateľov. Vždy som sa pozeral na mesto ako na celok, komplexne. Preto si plne uvedomujem, že s ozdravením treba hlavne začať tam, kde bývame. Na sídliskách, v obytných zónach a na miestach, kde trávime svoj voľný čas,“ píše na svojom webe.

V boji o primátorskú stoličku Pezinka skončil na druhom mieste Solga s 2383 hlasmi. Nasledovali Jozef Chynoranský s 1231 hlasmi a Kvetoslava Štrbová s 811 hlasmi. Koncom októbra sa svojej kandidatúry na post primátora Pezinka vzdal Richard Oravec, napriek tomu mu 65 voličov odovzdalo svoj hlas, keďže zostal uvedený na zozname kandidátov na šéfa samosprávy.

Do mestského zastupiteľstva bolo zvolených 25 poslancov. Medzi ktorými sú v rámci prvého volebného obvodu Marián Šipoš, Juraj Pátek, Kvetoslava Štrbová, Marián Pátek, Ľuboš Hidaši, Branislav Macháč, Oliver Solga. Za druhý volebný obvod boli zvolení Ľubomír Čech, Roman Mács. V treťom volebnom obvode Mária Vagingerová, Milan Čech, Adam Kovačovský, Matej Farbula, Richard Oravec, Božena Mizerová, Pavel Alexy. Vo štvrtom volebnom obvode Jozef Chynoranský, Pavol Rybár, Peter Janeček, Marek Manák, Ľubomír Uhlár, Elena Žárska a Peter Kremský. Za piaty volebný obvod boli zvolení Drahomír Šmahovský a Milan Grell.

Píla

Radovan Mičunek (SME RODINA, SaS, OĽANO)

100 %

Slovenský Grob

Štefan Gašparovič (SMER-SD, SNS)

73,09 %

Svätý Jur

Šimon Gabura (KDH)

90,33 %

Šenkvice

Peter Fitz (SMER-SD, SNS)

54,51 %

Štefanová

Viliam Tekula (NEKA)

100 %

Viničné

Pavel Galamboš (NEKA)

63,61 %

Vinosady

Ivana Juráčková (NEKA)

60,99 %

Vištuk

Mária Vráblová (NEKA)

59,81 %

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM