Eva Sládková Rôzne Správy

Koľko chorých na COVID-19 je aktuálne v Bratislave? Kĺzavý medián za Slovensko je na 13-ke!

Testujeme málo, ale cielenejšie. Tvrdia politici aj epidemiológovia. Za včerajšok sa napríklad urobilo len 62 testov.

Ilustračný obrázok k článku Koľko chorých na COVID-19 je aktuálne v Bratislave? Kĺzavý medián za Slovensko je na 13-ke!
7
Galéria

Za včerajšok pribudol len jeden nakazený. Medián je stredná hodnota skupiny čísel, čo znamená, že polovica čísiel má hodnotu menšiu ako medián a polovica čísiel má hodnotu väčšiu ako medián. Za ostatné dni sme mali na Slovensku takéto čísla: 15, 13, 18, 9, 21, 2, 1 a tak je hodnota 7-dňového kĺzavého mediánu na 13-ke.

Bratislava

Bratislava je na tom ale podstatne lepšie.

„Počet aktívnych prípadov v Bratislave je aktuálne 12 ľudí, včera nepribudol žiaden nakazený,“ vraví data manager hlavného mesta Pavol Škápik. Za Bratislavsky kraj teda zostáva hodnota 7-dňového kĺzavého mediánu hodnote 1, za Bratislavu dokonca na nule.

Open data

Odborníci na Magistráte dáta neustále zbierajú a vyhodnocujú, aby mesto vedelo promptne zareagovať. Obyvatelia Bratislavy ale zatiaľ nemajú dôvod na obavy. Prevalencia, teda štatistický číselný termín, ktorý udáva výskyt určitého javu na 100 alebo 1000 ľudí v určitom mieste a čase, je v našom regióne zanedbateľná.

„Za Bratislavský kraj po dodatočnej spätnej úprave klesla a je na hodnote 0,27 na 10 000 obyvateľov,“ uzatvára Pavol Škápik.

Rýchle správy

Najčítanejšie