han Rôzne

KOLAPS na diaľniciach D1 a D2: Kilometrové KOLÓNY pri Senci aj na českých hraniciach!

Na diaľnici D1 pred Sencom sa prevrátilo na strechu auto a problémy sú aj na diaľnici D2 v smere do Česka.

Ilustračný obrázok k článku KOLAPS na diaľniciach D1 a D2: Kilometrové KOLÓNY pri Senci aj na českých hraniciach!
2
Galéria

V smere do Českej republiky dochádza v súčasnosti k tvorbe rozsiahlych kolón. Polícia vodičov na sociálnej sieti upozorňuje, aby zvýšili opatrnosť a nevyužívali diaľničný hraničný priechod Brodské.

„V dôsledku arogantnej jazdy vodičov nákladných vozidiel, ktorí na jazdu nevyužívajú len pravý jazdný pruh, ale aj ľavý jazdný pruh určený pre osobnú dopravu, dochádza k vzniku rizikových situácií na diaľnici a k tvorbe samotných kolón,“ vysvetlili policajti.

Viac ako 20 km

Kolóna vozidiel v smere do Českej republiky má podľa nich viac ako 20 kilometrov.

„Vodičov v tejto súvislosti vyzývame a apelujeme, aby na jazdu do Českej republiky využili alternatívnu trasu a nevyužívali diaľničný hraničný priechod Brodské,“ upozornili policajti. Zároveň vyzvali vodičov nákladných motorových vozidiel, aby na jazdu využívali pravý jazdný pruh.

Prevrátené auto

Aj na D1 sa tvoria viac ako desať kilometrov dlhé kolóny, premávka je usmerňovaná príslušníkmi dopravnej polície. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Krátko pred 15.30 h sme na linke 158 prijali informáciu o dopravnej nehode osobného motorového vozidla Cherokee, v dôsledku ktorej došlo k jeho prevráteniu na strechu priamo na diaľnici,“ priblížil Szeiff.

Vodič, 34-ročný muž, utrpel zranenia, s ktorými bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc.

Našli aj zbraň

„Keďže vo vozidle bola zároveň nájdené aj zelená sušená rastlina, ako aj plynová a airsoftová zbraň, na miesto bol vyslaný aj policajný vyšetrovateľ,“ doplnil hovorca.

Polícia v tejto súvislosti vyzýva vodičov na zvýšenú opatrnosť pri prejazde týmto úsekom a zároveň na rešpektovanie pokynov policajtov, prípadne dopravného značenia.

Výber z aktuálnych tém:

KOMPLIKÁCIE EVIDUJEME AJ NA DIAĽNICI D1️⃣ VOZIDLO NA STRECHE, ROZSIAHLE KOLÓNY 🚗🚧 👉Bratislavskí dopravní policajti majú...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Wednesday, October 26, 2022
Nehoda pri Senci
2
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM