Nina Táborská Hokej

KHL: Druhá prehra za dva dni. Slovan podľahol Amuru Chabarovsk 1:3

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatok v druhom zo série troch domácich zápasov v KHL s posledným tímom súťaže Amurom Chabarovsk 1:3. Pre domácich to bola druhá prehra v rade, hostia si pripísali prvý triumf po troch neúspechoch.

Ilustračný obrázok k článku KHL: Druhá prehra za dva dni. Slovan podľahol Amuru Chabarovsk 1:3

„Belasí“ mali lepší vstup do duelu a Netík nastrelil aj žŕdku, no o prvý gól sa postarali hostia. V 6. minúte sa presadil Niinimäki.

Odvtedy už mal Amur navrch a svoje vedenie zveľadil v 25. minúte, keď Michel Miklík využil presilovku. O víťazstve hostí definitívne rozhodol v 48. minúte ďalší slovenský legionári Marcel Haščák, ktorý zblízka upravil na 3:0. V 59. minúte zaznamenal čestný úspech domácich Lunter, pre ktorého to bol premiérový bod v KHL.

Zverenci trénera Petriho Matikainena uzavrú domácu sériu v nedeľu 2. novembra proti Admiralu Vladivostok. Potom ich čakajú dve stretnutia na klziskách súperov, v stredu 5. novembra sa stretnú so Sibirom Novosibirsk a o dva dni neskôr s kazašským Barysom Astana.

Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly:

59. Lunter – 6. Niinimäki (Orlov), 25. Miklík (Rjazancev, Taimi), 48. Haščák (Fisenko, Lugin). Rozhodcovia: Kiseľov, Ščeňov – Gordenko, Tmoilov, vylúčení: 8:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9619 divákov.

Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Baranka, Foster, Sigalet, Štajnoch, Mihálik, Brejčák – Hudáček, Surový, Bartovič – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Rachůnek – Šťastný, Bližňák, Lunter

Amur Chabarovsk: Murygin – Taimi, Terjajev, Rjazancev, Kurbatov, Ježov, Peretjagin, Rybnickij – Tarasov, Špirko, Miklík – Lugin, Fisenko, Haščák – Kopijenko, Niinimäki, Orlov – Železnov, Litovčenko, Abramov – Jakovlev