Alexandra Húsková Samospráva

Karlova Ves zaradila pripomienky občanov do stanoviska k rekonštrukcii električkovej trate

Minulý týždeň sa konala verejná diskusia k rekonštrukcii eletričkovej trate na trase Karlovesko-Dúbravskej radiály. Projektant spoločnosti predstavil podrobný plán rekonštrukcie, možnosť na dávanie podnetov dostali aj prítomní občania. Svoje pripomienky mohli posielať do 25. mája.

Ilustračný obrázok k článku Karlova Ves zaradila pripomienky občanov do stanoviska k rekonštrukcii električkovej trate
Zdroj: Dnes24.sk

Do pondelka 25.5. mohli občania alebo inštitúcie zasielať svoje stanoviská k zámeru rekonštrukcie električkovej trate na Karlovesko-Dúbravskej radiále Okresnému úradu Bratislava. Ten bude posudzovať samotný zámer ako aj doručené stanoviská.

Svoje stanovisko odovzdala aj mestská časť Karlova Ves, ktorá v ňom zohľadnila viacero podnetov občanov. Minulý týždeň zorganizovala ku rekonštrukcii verejnú diskusiu, na ktorej mohli obyvatelia odprezentovaný zámer pripomienkovať.

„Je lepšie konzultovať veci predtým, než sa rozhodne, ako neskôr ľudí postaviť pred hotovú vec,“ uviedla starostka Dana Čahojová.

Karlova Ves v stanovisku zaslanom Okresnému úradu požaduje najmä zatrávnenie trate, čo najvyššiu mieru odhlučnenia a čo najmenšie približovanie trate k budovám. Taktiež požaduje preveriť zlúčenie priameho jazdného pruhu na križovatke Molecova s odbočovacím pruhom do Lidlu, čím by sa podarilo minimalizovať potrebu záberu plochy pred Základnou umeleckou školou Jozefa Kresánka.

„Verím, že magistrátu sa podarí zapracovať všetky pripomienky a projekt bude pre Karlovu Ves prínosom,“ povedal vedúci oddelenia dopravy a životného prostredia MČ Karlova Ves Michal Drotován.

Rekonštrukcia električkovej trate v Karlovej Vsi je súčasťou postupnej modernizácie električkových tratí na území hl. mesta Bratislavy. Celkové investičné náklady rekonštrukcie úseku od zástavky Damborského po zastávku Chatam Sófer predstavujú hodnotu 60 milión eur.

Viac o pripravovaných zmenách si prečítajte tu: V Karlovej Vsi predstavili na verejnom zhromaždení projekt rekonštrukcie električkovej trate.Vyvolal mnohé otázky

Zdroj foto: MÚ Karlova Ves

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM