Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Z Dobrého trhu rovno na hody do Dúbravky či Ružinova
Zdroj: Rastislav Búgel

Kam v Bratislave ZADARMO: Z Dobrého trhu rovno na hody do Dúbravky či Ružinova

Hodové slávnosti pokračujú! Zábavu a chutný burčiak či hroznový mušt si môžete dopriať opäť vo viacerých častiach mesta.

Kultúra
Kultúra

Kam v Bratislave ZADARMO: Z Dobrého trhu rovno na hody do Dúbravky či Ružinova

Hodové slávnosti pokračujú! Zábavu a chutný burčiak či hroznový mušt si môžete dopriať opäť vo viacerých častiach mesta.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Z Dobrého trhu rovno na hody do Dúbravky či Ružinova
Zdroj: Rastislav Búgel

Dobrý trh

Panenská ulica v Bratislave bude jeden deň opäť patriť trhovníkom, susedom, umelcom, remeselníkom, domácim výrobkom či rozmanitým kultúram. V sobotu sa tam uskutoční tradičný pouličný festival Dobrý trh. Ten so sebou prinesie tému Dobré vzťahy = Dobrá klíma, pretože podľa organizátorov len silné komunity môžu reagovať na klimatickú výzvu.

Pripravené budú workshopy, ochutnávky netradičných jedál, hudba či tanec. Iniciatíva Klíma ťa potrebuje prinesie diskusie a workshopy, ktoré priblížia klimatické výzvy a ich možné riešenia. Projekt LÝCEUM – Laboratórium otvorenej spoločnosti prispeje prednáškami a workshopmi na tému inklúzie LGBTQ veriacich.

sobota / Panenská ulica / od 10:00 hod. / dobrovoľné vstupné

Ružinovské hodové slávnosti

Ružinovské hodové slávnosti budú aj tento rok v znamení koncertov a dobrého jedla. Prinesú už tradične bohatý program. Vystúpia známe mená a hudobné skupiny ako Vašo Patejdl, No Name, Miro Jaroš, Kmeťoband, Starmania, Paci Pac a veľa ďalších. Chýbať nebudú stánky s občerstvením a nezabudlo sa ani na deti. Celý program TU.

sobota – nedeľa / Park A. Hlinku / Ružinov

Cyklojazda cez bratislavské mosty

Cyklojazda sa uskutoční s sprievodom mestskej polície, je vhodná pre úplne všetkých, pre jednotlivcov, ale aj rodiny s deťmi, či už sa bicyklujete každodenne, alebo budete bicykel musieť trochu oprášiť.

Tentokrát bude začiatok cyklojazdy pri Cyklo kuchyni pri Starom moste na Petržalskej strane Dunaja, kde bude pred cyklojazdou prebiehať celodenný program venujúci sa rozvoju cyklodopravy v Bratislave, ako i diskusia s kandidátmi na primátora mesta. Jazda bude trvať cca 1,5 hodiny a potom si užijete kultúrny program v komunitnej cyklodielni.

sobota / začiatok pri Cyklo kuchyni, pri Starom moste / 17.00 hod.

Dúbravské hody

Zábava pre deti, koncert pre mladých, vážnejšia hudba pre starších, a tiež dobroty, remeselné výrobky či šport pre všetkých. Mestská časť Bratislava-Dúbravka pripravuje hodový víkend pre všetky generácie.

Hudobný aj sprievodný program bude pestrý. Prebiehať bude tradične na dvoch miestach, komornejší v starej Dúbravke na Žatevnej v blízkosti hasičskej zbrojnice, zvučné mená vystúpia na veľkom pódiu na lúke pri Dome kultúry Dúbravka.

Hody majú v Dúbravke tradíciu spojenú s vinohradníctvom a dobrým jedlom. Novodobú históriu začali písať po revolúcii v roku 1989. Dúbravskými hodmi si každoročne mestská časť pripomína posvätenie dúbravského farského chrámu, čiže Kostola sv. Kozmu a Damiána.

piatok – nedeľa / Dúbravka / vstup voľný

Otvorené ateliéry

Možnosť nahliadnuť do umeleckých ateliérov v Bratislavskom kraji a vychutnať si momenty dotyku s krásou prináša v sobotu Deň otvorených ateliérov. Svoje priestory sprístupní 48 výtvarníkov z 37 ateliérov a piatich dielní v Modre, Budmericiach, Šenkviciach, Vinosadoch, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Bratislave, Senci, Malinove, Stupave, Rohožníku a Malackách.

Priestor je tiež vytvorený na rozhovory s autormi, výmeny názorov či vzájomnú inšpiráciu. Chýbať nebudú ani viaceré výstavy.
Zoznam otvorených ateliérov je zverejnený na webovej stránke strediska www.moska.sk. Ateliéry budú na danej adrese označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru.

sobota / Bratislavský kraj / od 10.00 do 21.00 hod.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín