KAW Kultúra

Kam v Bratislave ZADARMO: Hviezdy v programe Dní Petržalky aj pestré otvorenie LETA na Kuchajde

Horúco bude nielen cez deň, ale aj podvečer. Rozohrejú a roztancujú vás známe kapely a program na viacerých miestach v hlavnom meste.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave ZADARMO: Hviezdy v programe Dní Petržalky aj pestré otvorenie LETA na Kuchajde
Zdroj: www.pixabay.com / CC0 1.0

Dni Petržalky

Na tisíce návštevníkov jedného z najobľúbenejších a najväčších spoločenských podujatí v Petržalke po nútenej dvojročnej pandemickej prestávke opäť čaká nabitý program. Úsmev na tvári vám zaručene vyčaria Veronika Strapková, Kmeťoband, Medial Banana či protagonisti tradičnej ľudovej kultúry SĽUK. Majk Spirit, Kali a Peter Pann zase nakopnú všetkých milovníkov rapu a hip-hopu. Prídu aj Kandráčovci a Richard Müller.

Piatok

16:00 DJ Shimo

16:45 For You Acapella

18:00 Veronika Strapková

19:20 Kmeťoband (Igor Kmeťo starší a Igor Kmeťo junior)

21:00 Kandráčovci

Sobota

10:00 Mici a Mňau

11:00 Fifo a Vierka

13:00 Hájenka & Poleno

14:00 SĽUK

15:30 Majk Spirit & DJ Grimaso

16:45 Medial Banana

18:00 Osťo a Peter Pann

18:30 Kali a Peter Pann

19:15 Laura Weng Trio

21:00 Richard Müller

piatok – sobota / Dostihová dráha / vstup voľný

Otvorenie Kultúrneho leta na Kuchajde

Čaká na vás veľkolepý program pre celú rodinu. Hlavná časť Otvorenia Kultúrneho leta 2022 v Novom Meste sa začína v amfiteátri na Kuchajde o 15.00 hod., kde sa na vás tešia: Dara Rolins, Gladiator, Smejko a Tanculienka, Campana Batucada, S3T Kidz. Bude aj ohňová šou a penová párty, detské atrakcie zdarma a tiež tradičná vatra.

Chýbať nebude ani detské súťažné dopoludnie. Program plný športových súťaží sa bude konať v areáli NŠK 1922 na Tomášikovej ulici (hneď pri Kuchajde) od 10.00 hod.

sobota / amfiteáter Kuchajda / od 15.00 hod. / vstup voľný

Koncert v botanickej záhrade

Romantická atmosféra botanickej záhrady a tóny majstrov našej hudobnej scény pozývajú na jedinečný a neopakovateľný zážitok. Túto sobotu je hlavným lákadlom kapela Fragile. Predtým vystúpia žiaci zo ZUŠ J. Kresánka.

sobota / Botanická záhrada / vstup na koncert voľný iba do 11.00 h., začiatok o 10.00 h.

Otvorenie Račianskeho kultúrneho leta

Mestská časť Bratislava-Rača aj v tomto roku pripravuje na letné mesiace hudobné, divadelné a iné podujatia v spolupráci s miestnymi spolkami, združeniami, klubmi či centrami. Skvelým programom odštartuje kultúrne leto už v piatok. Okrem vystúpení pre deti vás zabaví aj hudobná legenda – skupina MODUS.

piatok – nedeľa / amfiteáter Knižkova dolina a ďalšie miesta v Rači / vstup voľný / viac info TU

Otvorenie Kultúrneho leta v Starom Meste

Pavilón na Hviezdoslavovom námestí ožije temperamentnou skvelou hudbou. Užijete si dvojkoncert TOPOĽANA & ĽUDOVÉ MLADISTVÁ, ktorý skombinuje slovenský folklór s moderným jazzom v podaní londýnskej a slovenskej kapely. Tesne predtým zaznejú fanfáry a odznie príhovor starostky.

nedeľa / od 17.00 hod. / Pavilón na Hviezdoslavovo námestí / vstup voľný

Jánsky pivný festival

Podujatie sa koná v príjemnom prírodnom prostredí na Vrakunskej promenáde pri Malom Dunaji. Budete môcť ochutnať z množstva značiek českého, slovenského, ale aj svetového piva. Súčasťou akcie je street food zóna s bohatou ponukou jedla našej aj svetovej kuchyne. V rámci hudobného programu vystúpia Starmania original a Paľo Drapák.

do nedele / Vrakunská promenáda / vstup voľný

Leto na Draždiaku

Každý júnový, júlový a augustový piatok a sobotu budú pre návštevníkov Draždiaka v ponuke viaceré vystúpenia umelcov aj divadelníkov. K dispozícii budú aj animátori, ktorí budú mať pre deti pripravené rôzne kreatívne činnosti. Spojí sa tak príjemné s užitočným a zatiaľ čo krpci budú šantiť alebo sa vzdelávať, rodičia si môžu v pokoji vydýchnuť v blízkom pohostinstve.

piatok – sobota / Veľký Draždiak / od 15.00 hod. / vstup voľný / viac informácií TU

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Železničné múzeum Rendez
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM