Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Hodujte na Street Food Parku, bavte sa na Veľkonočnom koncerte

Cez víkend bude slnečno, a tak nám nič nebráni v tom, aby sme ho strávili na čerstvom vzduch, napríklad na Street Food Parku alebo na príjemnom koncerte.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Hodujte na Street Food Parku, bavte sa na Veľkonočnom koncerte
7
Galéria

Street Food Park

Po dvoch zimných edíciách v interiéri Starej tržnice sa bude na námestí pred budovou Starej tržnice opäť hodovať. Príďte si užiť slnečné dni s priateľmi a chutným jedlom!

Riady a poháre používané predajcami na Street Food Parku sú kompostovateľné. Svoje odpadky, prosím, vyhadzujte v recyklačných staniciach, kde vás usmernia ohľadne správneho triedenia.

do soboty / 12:00 – 22:00 hod. / pred Starou tržnicou

DOD v SHMÚ

V piatok a v sobotu môžete navštíviť pracoviská Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) vo viacerých slovenských mestách. Návštevníkov čakajú ukážky meraní aj odborné prednášky zamerané na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu i monitorovanie kvality ovzdušia a vody.

V sobotu môžu návštevníci od 10:00 do 15:00 hod. zavítať do sídla SHMÚ na bratislavskej Kolibe. Deň otvorených dverí SHMÚ organizuje pri príležitosti Svetového dňa vody (22. 3.) a Svetového meteorologického dňa (23. 3.).

Viac informácií verejnosť nájde TU.

piatok a sobota / SHMÚ na bratislavskej Kolibe

Blší trh a Trh – Piac – Markt

Milí priaznivci blších trhov a výhodných nákupov. Navštívte blší trh aj v Starej tržnici počas sobotných trhov. Otvára sa o 9:00 hod. a vstup je tradične zdarma. Na prízemi Trh-Piac-Markt bude o 11:00 hod. detské divadielko.

Trh v Starej tržnici ponúka sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné špeciality z krajín vzdialenejších. Kúpiť si tu môžete sezónne ovocie a zeleninu, mäsové a mliečne výrobky, pečivo, cukrovinky a iné delikatesy, nápoje.

Trh dopĺňa sprievodný program plný edukačných aj zábavných aktivít pre deti i dospelých, pravidelné burzy, divadelné predstavenia pre deti, ako aj rôzne príležitostné tvorivé dielne a prednášky.

sobota / od 9:00 hod. / Stará tržnica

Deň zdravého životného štýlu v Petržalskej tržnici

Sobota bude v Petržalskej tržnici patriť všetkým, čo milujú zdravý životný štýl, ale aj tým, čo ho až tak nevyhľadávajú, ale radi pre svoje telo a myseľ niečo pekné urobia. Môžete sa tešiť na zaujímavé workshopy, kde sa dozviete, prečo sú klíčky jedna z najzdravších potravín na svete, ako do svojho jedálnička hravo zaradiť viac ovocia a zeleniny a aj ako sa vyrábajú zdravé nepečené dezerty s vašimi malými ratolesťami.

V tento deň v Petržalskej tržnici nakúpite certifikovánú bio zeleninu a ovocie, čerstvo lisované oleje z farmárskeho biozelovocu Biosad, čistú prírodnú kozmetiku zo Slovenska Mylo, ručne vyrábané kokosové misky na ranné “smoothie bowls” od Kokosky, raw cupcakes od Nueva Via a veľa iného.

Viac info nájdete TU.

sobota 9:30 hod. / Petržalská tržnica

Veľkonočný koncert pre Dúbravčanov

Kultúra je neodmysliteľnou súčasťou veľkonočných aj vianočných sviatkov v Dúbravke. Koncert pre všetkých Dúbravčanov rozozvučí starý dúbravský Kostol sv. Kozmu a Damiána na Strmých sadoch.

O zážitok z marcového koncertu sa postarajú operní speváci Martin Malachovský, Vasiľ Hricák a Dúbravčan Peter Oswald. Spevom a hrou na organe obohatia manželia Jana a Ján Ružovičovci. Predstaví sa aj Evanjelický zborový spevokol, Lamačsko-dúbravský cirkevný spevácky zbor, žiaci Základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa a Mužský spevácky zbor Chorus Augustini.

Sviatočný koncert pripravili manželia Ján a Jana Ružovičovci, Zuzana Marková, Zuzana Horváthová, ZUŠ E. Suchoňa a Rada seniorov v Dúbravke.

sobota / 15:30 hod. / Kostol sv. Kozmu a Damiána na Strmých sadoch

Robotika v Avione

Moderné technológie si môžu zábavnou formou vyskúšať až do konca marca návštevníci Avionu v Bratislave. V najväčšom nákupnom centre na Slovensku prebieha unikátna interaktívna výstava ROBOTIKA.

„Malí aj veľkí návštevníci môžu objavovať technológie cez 15 interaktívnych exponátov a zoznámiť sa zábavnou formou s rôznymi fyzikálnymi javmi. Náučno-zábavná výstava ROBOTIKA je ideálnou príležitosťou pre rodiny na stretávanie sa, oddych a zmysluplné trávenie voľného času na jednom mieste,“ hovorí Katarína Michaliaková, marketingová manažérka Avionu v Bratislave.

Obľúbená je aj zvukotesná kabínka na meranie sily hlasu alebo pretláčanie autíčka pomocou mozgových vĺn.

Deti sa zase „rozprávajú“ s interaktívnym robotom Sanbotom. Ergonomický dizajn sa spája s najmodernejšími technológiami, ktoré umožňujú mnoho pokročilých interakcií.

do 31. marca / Avion

Kam v Bratislave zadarmo
7
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie