Kultúra

Kam v Bratislave zadarmo: Odštartujú adventné trhy s obrovskou novinkou

Pracovné dni prinášajú stretnutia s majstrami nôt aj pera. Na konci týždňa sa môžete stretnúť s priateľmi pod veľkým ruským kolom v Ružinove.

Ilustračný obrázok k článku Kam v Bratislave zadarmo: Odštartujú adventné trhy s obrovskou novinkou
Zdroj: Cultus Ružinov

Krst knihy Slovenská mafia

Vyše 400-stranová publikácia JÁNA PETROVIČA – SLOVENSKÁ MAFIA je najkomplexnejším spracovaním dejín organizovaného zločinu na Slovensku od pádu komunizmu až po súčasnosť. Autor sa téme venuje od začiatku novinárskej kariéry, vďaka čomu prináša skutočný príbeh podsvetia v súvislostiach. V knihe nájdete aj galériu príslušníkov slovenskej mafie, autentické fotografie, ktoré neboli doteraz publikované, mapu organizovaného zločinu a prehľadné infografiky mafiánskych klanov.

Súčasťou publikácie je register členov, obetí a bojovníkov proti organizovanému zločinu s vyše 600 položkami. Bonusom sú exkluzívne rozhovory s mužmi, ktorí stáli na opačných stranách bojiska – bossom bossov Mikulášom Černákom a policajným prezidentom Milanom Lučanským. Krst bude spojený s autogramiádou.

utorok / Pistoriho palác / 18:00 hod. / Vstup je voľný. Miesto si treba rezervovať vopred, keďže kapacita je obmedzená

Janko Lehotský v Martinuse

Janka Lehotského a autorku knihy o jeho živote a hudobnej kariére Mariku Eisler Studeničovú môžete stretnúť v kníhkupectve. Legenda slovenskej populárnej hudby v knihe Vidíme sa čo nevidieť rozpráva príbeh svojho života. Spevák, klavirista a skladateľ otvára trinástu komnatu svojho detstva a mladosti, spomína na časy účinkovania v slávnom V-klube a v zahraničných baroch, i na roky, keď ako kapelník skupiny Modus slávil najväčšie úspechy.

streda / Martinus, Obchodná 26 / 18:00 hod.

Salón s M. Musilom

Staromestský salón s Miroslavom Musilom. Diplomat, historik, pedagóg, cestovateľ, scenárista, spisovateľ literatúry faktu – vo svojej tvorbe venoval pozornosť najmä slovenským osobnostiam Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, Štefanovi Osuskému a Móricovi Beňovskému.

streda / Zichyho palác, Ventúrska ul. / 16:00 hod. / vstup voľný do naplnenia sály na 2.poschodí

Zdroj: TASR

Detské tvorivé dielne

Tajomné obrázky – Čierny obrázok ukrýva rôzne tajomstvá. Pod čiernou farbou sú skryté rôzne farby. Stačí len vyškrabať obrázok podľa svojej fantázie a vyčarovať tak tajomné dielo. Maľovanie na tvár a maľovanky.

štvrtok / Eurovea, v budove, kde sú kiná / od 17:00 do 18:00 hod.

Ružinovské adventné trhy

Ružinovské adventné trhy si svoju jedinečnosť u návštevníkov získajú aj vďaka verejnému klzisku, kultúrnym programom a v neposlednom rade 33 metrovým ruským kolom, ktoré sa stane nie len dominantou trhov ale i celého Ružinova. V stánkoch návštevníci nájdu vlastnoručne vyrobené vianočné výrobky od lokálnych predajcov z rôznych prírodných materiálov, kovu, šúpolia, textilu, polodrahokamov, dreva či papiera a tiež knihy.

od piatka / DK Ružinov / vstup voľný

Zdroj: YouTube.com

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie