Eva Sládková Kultúra

Je medzi nimi vekový rozdiel aj 50 rokov a i tak sa spolu výborne bavia!

Tento týždeň Bratislavu opäť čakajú skvelé aktivity, ktoré sú dôkazom, že vek je naozaj len číslo.

Ilustračný obrázok k článku Je medzi nimi vekový rozdiel aj 50 rokov a i tak sa spolu výborne bavia!
Zdroj: Soni Vozárová

Občianske združenie Zrejme spája mladých so seniormi a všetci zúčastnení si to pochvaľujú.

Odložení seniori?

Cieľom združenia je prispievať k tomu, aby Slovensko bolo krajinou medzigeneračnej spolupráce a dialógu. Seniori nemajú byť odložení kdesi v kúte. Mladí a starší sa dokážu spolu skvelo zabávať a zároveň sa inšpirovať,. Ukázalo to už mnoho podujatí, ktoré Zrejme zorganizovalo. Ak ste ich ešte nemali možnosť zažiť, tento týždeň máte skvelú príležitosť.

Medzigeneračný klub

Jedným z iniciátorov týchto aktivít je Dušan Martinčok. „Tie aktivity sú podľa mňa vzájomne obohacujúce. Vieme sa spolu výborne zabávať,“ vraví. Zajtra (v stredu 4.3.) bude v knižnici na Záhrebskej ulici v Starom Meste Medzigeneračný knižný klub. Témou sú stratégie prežitia a mladí spolu so seniormi budú hovoriť o knižkách, ktoré s touto témou súvisia a ktoré ich v živote inšpirovali pri zvládaní náročných situácií.

Kvíz o Československu

V rámci Profesia days tiež môžete zažiť niečo fascinujúce. Medzigeneračný kvíz o Československu, ktorý je určený pre hravé duše každého veku. „Okolo stola sa zídu ľudia rôzneho veku a majú odpovedať na vedomostné otázky, ktoré sú naschvál zostavené tak, aby boli prirodzene blízke ľuďom rôzneho veku. Ak teda chce dané družstvo zvíťaziť, spolupráca okolo stola je jednoducho nevyhnutá,“ vysvetľuje Dušan Martinčok.

Prísť môže naozaj každý, kto má vo štvrtok 5.3. o 13-tej hodine čas. „Bude to nielen zábavné, ale aj inšpirujúce,“ uzatvára Dušan Martinčok.

Rýchle správy

Najčítanejšie