Rastislav Búgel Basketbal

Inter sa v Nitre príliš nenatrápil: Prekvapenie pod košmi sa nekonalo

V 32.kole slovenskej najvyššej basketbalovej súťaže hostila posledná Nitra tím Inter Bratislava. Zápas napokon skončil bez prekvapení.

Ilustračný obrázok k článku Inter sa v Nitre príliš nenatrápil: Prekvapenie pod košmi sa nekonalo

Na nitrianskej palubovke sa podľa papierových predpokladov schyľovalo k jasnému zápasu v prospech Interu. Nitra má poriadne oslabený káder. Z tímu odišli ostrostrelci Vido a Ward. Práve druhý menovaný vymenil nitrianske farby za dres Interu Bratislava.

Ešte v začiatku stretnutia dokázali Nitrania držať krok so skúsenejším súperom. Dokonca sa zverencom trénera Urbana podarili chvíľkové vedenie. V prvej štvrtine však ešte nič nenasvedčovalo poriadnemu debaklu, ku ktorému sa schyľovalo (19:24). V druhom dejstve sa už Inter Bratislava do domáceho celku pustil s chuťou a postupne si vypracoval náskok (29:47).

Po prestávke našiel omladený celok domácich trocha energie a tak sa bratislavský klub nedokázal naplno odpútať. Posledná štvrtina už bola plne v rukách hosťujúceho klubu. Len pomer bodov v tejto desaťminútovke hovorí jasnou rečou (9:20). Inter Bratislava si napokon po solídnom výkone odnáša zaslúžené body.

MBK SPU Nitra – BK Inter Incheba Bratislava 51:86 (19:24, 10:23, 13:19, 9:20)