Rôzne

Inšpirácia pre Bratislavu: Starosta Malaciek zatočil s bilbordami originálne

Jednoduché riešenia sú väčšinou najlepšie. Malačania reklamu v meste nechcú, a tak ju starosta prekryl niečím, čo robí radosť každému z nás.

Ilustračný obrázok k článku Inšpirácia pre Bratislavu: Starosta Malaciek zatočil s bilbordami originálne
3
Galéria
Zdroj: Juraj Říha

V uliciach býva miestami viac reklamy ako stromov. Malacký starosta Juraj Říha zvádza boj s bilbordami na verejných priestranstvách už roky a nenechá sa odradiť ani arogantným jednaním.

Originálny nápad

Mesto Malacky je jedným z prvých miest na Slovensku, ktoré má v územnom pláne úplný zákaz nových reklamných stavieb. Dlhodobým cieľom malackého starostu je totiž úplne odstrániť reklamu z mesta. Tento boj ale nie je taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Najväčším problémom je, že bilbordové spoločnosti hrajú hru na mŕtveho chrobáka a s mestom nekomunikujú.

Starosta sa ale arogantným jednaním nenechal odradiť a problém sa rozhodol vyriešiť veľmi originálne. Pred bilbordy jednoducho vysadil mladé stromy. Tie budú časom rásť a ich koruny hustnúť, až úplne zatienia nevkusné reklamy. „Billboardová spoločnosť nereaguje na naše výzvy, hrá sa na mŕtveho chrobáka. A teda v poriadku, nech je nová stromová alej čo najskôr košatá a príjemne zelená,“ vyhlásil starosta Říha.

Starosta Malaciek zatočil s bilbordami
3
Galéria
Zdroj: Juraj Říha

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie