Nikola Richterová Rôzne

Hurá do školy: V Rusovciach prišlo na zápis do školy 65 detí

Na zápis prvákov na základnej škole v bratislavskej mestskej časti Rusovce prišlo dnes 65 detí. V škole predbežne plánujú otvoriť od septembra minimálne dve prvácke triedy. Zápisy detí do prvých tried budú pokračovať v bratislavských mestských častiach v nasledujúcich týždňoch.

Ilustračný obrázok k článku Hurá do školy: V Rusovciach prišlo na zápis do školy 65 detí
Zdroj: TASR

„Väčšina detí, ktoré prišli na zápis, sú z Rusoviec a Čunova,“ informovala TASR riaditeľka ZŠ s MŠ Rusovce Marta Bičanová. Budúci piatok a sobotu (23.- 24.1.) sa uskutočnia zápisy prvákov na základných školách v najväčšej mestskej časti Bratislavy – v Petržalke, takisto v Karlovej Vsi i na jednej zo základných škôl vo Vajnoroch.

Veľa mestských častí spustí zápis vo februári

Väčšina bratislavských mestských častí má zápis prvákov na programe vo februári. V termíne 6. a 7. februára privítajú budúcich prvákov napríklad ZŠ v Novom Meste, Dúbravke, Rači či Lamači, v piatok a sobotu 13.-14. februára sa uskutoční zápis na základných školách v Ružinove a Starom Meste.

Povinné prihlásenie na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole sa týka detí, ktoré k 31. augustu 2015 dovŕšia šesť rokov. Rodičia zapisujú svoje deti v školskom obvode, kde má žiak trvalý pobyt. Ak si vyberú inú školu, musia to nahlásiť riaditeľovi školy, do ktorej dieťa podľa spádovej oblasti patrí.

V prípade, že dieťa bude navštevovať základnú školu v zahraničí, rodič ho musí zapísať na plnenie povinnej školskej dochádzky na Slovensku, spravidla v kmeňovej škole v mieste trvalého bydliska. Svoje dieťa môžu rodičia zapísať iba na jednu základnú školu, o jeho prijatí potom rozhodne riaditeľ školy do 31. mája 2015.

Nezabudnite na doklady

Na zápis treba priniesť rodný list dieťaťa, občiansky preukaz jeho zákonného zástupcu a podľa potreby i doklad o zdravotnom znevýhodnení dieťaťa. Okrem svojich osobných údajov a údajov dieťaťa bude rodič uvádzať na zápise aj adresu zamestnávateľa.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM