Jakub Haršany Rôzne Správy

Hopin skrášli Bratislavu. Čím viac jázd taxíkmi, tým bude mesto krajšie

Spoločnosť Hopin spustila projekt, pomocou ktorého chce vytvoriť z Bratislavy krajšie miesto pre život. Pomôcť môže každý.

Ilustračný obrázok k článku Hopin skrášli Bratislavu. Čím viac jázd taxíkmi, tým bude mesto krajšie
9
Galéria
Zdroj: BOS

Vďaka projektu Krajšie s Hopinom bude Bratislava o niečo čistejšia, pôvabnejšia a krajšia. Spoločnosť venuje za každú zrealizovanú objednávku cez aplikáciu Hopin Taxi jeden cent na verejnoprospeš­ný účel.

Renovácie, opravy či maľby

V spolupráci s neziskovou organizáciou Bratislavský okrášľovací spolok bude realizovať drobné renovácie, opravy, rekonštrukcie, maľby či výsadby verejných priestranstiev v hlavnom meste.

„Cítime zodpovednosť za prostredie, v ktorom podnikáme. Ak by ľudia viac využívali taxík alebo hromadnú dopravu, odľahčili by sme bratislavské ulice. Na druhej strane si uvedomujeme, že aj naša činnosť má vplyv na životné prostredie, nakoľko denne naše taxíky najazdia niekoľko stoviek kilometrov. Preto chceme každý mesiac finančne podporovať vybrané projekty, ktoré skrášlia Bratislavu,“ hovorí Branislav Zajaček z Hopinu.

Aplikácia Hopin vznikla v roku 2012, aby zjednodušila cestovanie taxíkmi na Slovensku. Postupne sa vypracovala z niekoľkých desiatok objednávok mesačne na tisícky.

Zdroj: BOS Facebook

Prvý zrealizovaný projekt

Bratislavský okrášľovací spolok (BOS) vždy na začiatku kalendárneho mesiaca predstaví projekty, ktoré sa budú nasledujúci mesiac realizovať. Na miesta, ktoré by potrebovali skrášliť, opraviť či vyčistiť môže upozorňovať aj verejnosť.

„Ročne sa v Bratislave zrealizuje niekoľko veľkých projektov, ktorých cieľom je skrášliť naše hlavné mesto. Žiaľ, takmer nikdy sa nenájdu financie na drobné rekonštrukcie, opravy, renovácie, maľby či bežnú údržbu verejných priestranstiev. Takýchto projektov je v Bratislave niekoľko stoviek a zanedbané priestory narúšajú celkovú atmosféru mesta," povedal Maroš Mačuha z Bratislavského okrášľovacieho spolku.

Za mesiac október sa vďaka aplikácii Hopin Taxi vyzbieralo viac ako 700 eur.

Z financií sa už aj podarilo zrealizovať prvý projekt. Išlo o zanedbané trávnaté priestranstvo vedľa autobusovej zastávky na Patrónke, ktoré bolo plné odpadkov a stavebného materiálu. Priestor vyčistili študenti z Odborného učilišťa na Dúbravskej ceste.

Práve so študentami z Odborného učilišťa bude BOS spolupracovať pri realizácii jednotlivých projektov. Do prác sa však zapojiť môže každý. „V budúcnosti by sme chceli renovovať rozvodnú skriňu pred Prezidentským palácom či priestor na Kamennom námestí,“ prezradil Mačuha.

Projekt Krajšie s Hopinom
9
Galéria
Zdroj: BOS Facebook
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM