Šport

Hokejovému Slovanu sa na tripe nedarí. Astana im nasúkala až šesť gólov

Hokejisti Slovana Bratislava nezvíťazili ani vo svojom druhom vystúpení na dvojzápasovom tripe, keď v piatkovom súboji KHL prehrali na ľade kazašského tímu Barysu Astana vysoko 1:6.

Ilustračný obrázok k článku Hokejovému Slovanu sa na tripe nedarí. Astana im nasúkala až šesť gólov

Jediný gól hostí strelil v 26. minúte za stavu 0:3 český center Václav Nedorost. Slovan tak v tabuľke Západnej konferencie klesol na 11. priečku.

V prvej tretine sa hral pomerne vyrovnaný hokej, domáci sa dostali do vedenia už v 4. minúte zásluhou Romana Savčenka. Kľúčový moment prišiel na začiatku druhého dejstva, keď hráči Barysu za minútu strelili hosťom dva góly a vyhnali z bránky Jaroslava Janusa, ktorého nahradil Švéd Johan Backlund.

Slovan síce znížil zásluhou piateho tohtosezónneho gólu Nedorosta, ale domáci ešte v tej istej tretine odpovedali, keď im v 37. minúte vrátil trojgólový náskok Konstantin Rudenko. V záverečnej časti ešte zvýraznili výhru domácich Roman Starčenko a Konstantin Romanov.

Do zostavy „belasých“ sa po zranení vrátil ich najproduktívnejší hráč Ladislav Nagy, bodovo sa však nepresadil. V bránke Barysu podal spoľahlivý výkon slovenský reprezentačný brankár Ján Laco, ktorý pochytal 27 striel hráčov Slovana.

Zverenci trénera Petra Matikainena tak prehrali aj druhý zápas na tripe, v stredu podľahli Sibiru Novosibirsk 0:1 po nájazdoch. Teraz majú v súťaži štyri dni voľno, najbližší duel odohrajú až v stredu 12. novembra o 19.00 doma proti Medveščaku Záhreb. Potom ich čaká výjazd na klziskách súperov, keď sa postupne predstavia na ľadoch Jokeritu Helsinki, Atlantu Mytišči a Dinama Riga.

Barys Astana – Slovan Bratislava 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 4. Savčenko (Rudenko, Bartulis), 23. Puškariov, 24. Dallman (Bochenski, Boyd), 37. Rudenko (Savčenko, Starčenko), 51. Starčenko (Rudenko, Savčenko), 54. Romanov (Puškariov) – 26. Nedorost (Bartovič, Surový).

Barys Astana: Laco – Dallman, Lundin, Savčenko, Bartulis, Cerenok, Blochin, Ibrajbekov – Bochenski, Boyd, Dawes – Rudenko, Starčenko, Upper – Žajlauov, Gavrilin, Puškariov – Romanov, Popovič, Rachmanov

Slovan Bratislava: Janus (16.-17., a od 24. Backlund) – Brejčák, Sigalet, Baranka, Sersen, Mihálik, Štajnoch – Rachůnek, Surový, Bartovič – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Nagy – Šťastný, Bližňák, White