han Krimi

Hoax priamo z lôžka v nemocnici: Muž ŠÍRIL bludy o prázdnom covidovom oddelení

Polícia zverejnila príspevok muža, ktorý bol pozitívne testovaný na COVID-19 a ležal v bratislavskej nemocnici. Tvrdil, že oddelenie covidu je prázdne a to nebolo všetko.

Ilustračný obrázok k článku Hoax priamo z lôžka v nemocnici: Muž ŠÍRIL bludy o prázdnom covidovom oddelení
Zdroj: Facebook.com/Hoaxy a podvody - Polícia SR

Slovenská polícia má na sociálnej sieti špeciálny profil venovaný hoaxom, kde zverejnila aj takýto príspevok. „Toto je pravdepodobne najodpudivejší prípad, ktorý sa od vypuknutia pandémie koronavírusu na Slovensku stal,“ píše polícia.

Ide o muža, ktorý leží na bratislavských Kramároch a cez svoj profil na Facebooku šíril správy o tom, že má pozitívny test na COVID-19 a aj zápal pľúc, ale doktorom je to jedno.

„Hlásim sa z Kramárov. Po štyroch testoch bol vraj jeden pozitívny… To, že má človek zápal pľúc nie je smerodatné, máme mať covid. Na covidovom centre je to tu také preplnené, až sa tu tlačíme. Pozrite sa,“ s iróniou v hlase popisoval muž vo videu a ukázal prázdnu miestnosť. Vyjadroval sa v tom zmysle, že lekárov zaujímajú len štatistiky koronavírusu.

Neskôr video dotyčný pacient z covidového oddelenia vymazal, no prostredníctvom rôznych iných účtov sa šírilo po sociálnych sieťach. Posvietila si na to polícia a neskôr ten istý muž napísal na Facebook ďalší príspevok. Tentoraz o tom, že sa mu vyhrážajú.

Reakcie nemocnice

Ako znie stanovisko nemocnice? „Osoba vo videu sa nachádza v priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia, ktoré slúžia ako izolačné priestory pre pacienta u ktorého je diagnostikované ochorenie COVID-19. Táto osoba sa nenachádza na COVID oddelení ako vo videu tvrdí, ale v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia. Takýto pacient, ktorý má klinické príznaky ochorenia a tiež pozitívny test je v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia uložený do doby jeho prevozu na COVID oddelenie, ktoré sa nachádza v rámci danej nemocnice,“ uviedla Univerzitná nemocnica v Bratislave.

„Naši zdravotníci sa ešte nestihli spamätať z náročného obdobia 2. vlny pandémie a dnes sa opäť denne stretávajú s náporom pacientov ( z ktorých je 80 percent nezaočkovaných) v našich nemocniciach, kde okrem starostlivosti na COVID oddeleniach poskytujeme aj bielu zdravotnú starostlivosť,“ pokračuje vyjadrenie.

„Veľmi nás mrzí takého zľahčovanie situácie a tiež zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Vyjadrenia osoby vo videu nie sú na mieste a absolútne neopisujú reálnu situáciu v našej nemocnici,“ píše sa v závere stanoviska.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM