HLASUJTE: Vyrieši alarmujúcu situáciu pri Pentagone dočasná policajná stanica?

Hlavné mesto zriadilo minulý týždeň pri bratislavskom Pentagone dočasnú policajnú stanicu. Myslíte si, že tento krok zvýši bezpečnosť vo Vrakuni?

Narkomani, povaľujúce sa injekčné striekačky a špina všade okolo. To je Pentagon, ktorý naháňa strach nielen obyvateľom Vrakune. Ide o jedno z najnebezpeč­nejších miest Bratislavy, ktoré je známe zvýšenou kriminalitou a drogovou činnosťou.

Policajti na mieste

Hlavné mesto sa už dlhší čas snaží, v spolupráci s mestskou časťou a políciou, tento problém vyriešiť. Nepriaznivú situáciu by mala momentálne zlepšiť dočasná policajná stanica, ktorú pri Pentagone zriadili v utorok 5. septembra.

„Ja pevne dúfam, že všetko to, čo sme urobili, aby sme sem priviedli mestskú políciu, občania naozaj ohodnotia pozitívne. A teraz je už na príslušníkoch mestskej polície, aby sa tu konečne začal robiť poriadok,“ povedal starosta Vrakune Martin Kuruc. Ten zároveň verí, že v budúcnosti by sa v tejto lokalite mohla zriadiť aj regulárna stanica štátnej polície.

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala je zmyslom takejto prítomnosti mestskej polície pocit bezpečia obyvateľov a zároveň s jej pomocou znížiť kriminalitu a pôsobiť preventívne.

A čo si myslíte vy? Má podľa vás zmysel zriadenie takejto policajnej stanice pri Pentagone? Pomôže prítomnosť policajtov zvýšiť bezpečnosť vo Vrakuni? Alebo sa tým nič nezmení? Hlasovať a vyjadriť svoj názor môžete do štvrtka 14. septembra do 12:00 hod.

Myslíte si, že dočasná policajná stanica vyrieši bezpečnostný problém pri Pentagone?

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame