Rôzne

HLASUJTE: Ktorá bratislavská tržnica je vaša najobľúbenejšia?

Jeseň je obdobím, kedy do svojich domovov znášame zásoby na zimu a zháňame ovocie a zeleninu od domácich predajcov. Trhoviská sú však obľúbené po celý rok. Kde najradšej nakupujete vy?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Ktorá bratislavská tržnica je vaša najobľúbenejšia?
15
Galéria

Trhovisko Miletičova

Voňavé kvety, domáca zelenina a ovocie, tradičné špeciality či zabíjačkové slávnosti a kultúrne podujatia. Vedeli ste, že na mieste dnes už legendárnej „Miletičky“, bol kedysi známy bitúnok? V sedemdesiatych rokoch minulého storočia sa trhovisko premiestnilo do jeho areálu a tam sa začal príbeh modernej Miletičky. Dnes trhovisko nie je iba miestom na nákupy, postavili tam pódium so stánkami a tým sa vytvorila príjemná kultúrno – oddychová zóna.

Trhovisko Žilinská

Možno nenápadné, no rozhodne dôležité miesto. Trhovisko na Žilinskej je už viac ako štyridsať rokov neodmysliteľnou súčasťou života štvrte v okolí Šancovej ulice. Pestovatelia a predajcovia z okolia Bratislavy, zo Záhoria, z Bernolákova, Dunajskej Lužnej či Šamorína ponúkajú plné pulty sezónnej zeleniny, ovocia, medu, domácich kureniec, husí, kačiek, klobás, slaniny aj kvetov z vlastných záhradiek. Trhovisko tvorí identitu miesta a predstavuje stretávací bod pre ľudí nielen z okolitých ulíc.

Tržnica na Trnavskom mýte

Tržnica na Trnavskom mýte slúži Bratislavčanom už viac ako tri desaťročia, presnejšie od roku 1983. Postupne menila a rozširovala spektrum svojich služieb a ponúkaných tovarov. Od jej otvorenia sa však príliš nezmenila. Očakávaná obnova by podľa slov starostu Nového Mesta R. Kusého mohla prísť už v blízkej budúcnosti. Mestská časť totiž vypísala súťaž, ktorej cieľom bude nájsť čo najvhodnejšiu podobu revitalizácie tržnice s tým, že svoju základnú funkciu by si zachovala.

Stará tržnica

Stará tržnica je kultúrnou pamiatkou, ktorá bola roky schátraným a opusteným miestom. Pred štyrmi rokmi sa do nej začal vďaka projektu revitalizácie Starej tržnice vracať život. Opäť sa stala vyhľadávaným miestom a stretávacím bodom pre mnohých Bratislavčanov. Väčšina z nich sa každý týždeň teší na sobotňajší trh, na ktorom sa dajú kúpiť sezónne potraviny, pochúťky vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, čerstvé pečivo, koláče, domáce džemy, voňavá káva a iné špeciality. Trh-Piac-Markt si nepochybne našiel svoje miesto v kalendári bratislavských podujatí. Svojím konceptom približuje mesto k vidieku a predstavuje alternatívu k nákupným centrám.

Fresh Market

Fresh Market, ktorý vyrástol na Tomášikovej ulici, si hneď po svojom otvorení vo februári 2016 našiel svojich verných zákazníkov. Farmárska tržnica ponúka približne osemdesiat prevádzok na dvoch podlažiach. V ponuke má najrôznejšie bio produkty, ovocie, zeleninu, čerstvé ryby, morské plody, chlieb, pečivo, zákusky či kávu. Ponuku obľúbeného Fresh Marketu dopĺňa aj niekoľko nepotravinových prevádzok – trafika, kvetinárstvo, čapovaná drogéria, chovateľské potreby či kopírovacia služba.

Ktorá bratislavská tržnica je vaša najobľúbenejšia?

Fresh Market 13.9%
Stará tržnica na Námestí SNP 24.7%
Trhovisko Miletičova 25%
Trhovisko Žilinská 24.7%
Tržnica na Trnavskom mýte 11.7%
Tržnica na Trnavskom mýte
3
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie