Rôzne Správy

HLASUJTE: Aký Vianočný stromček uprednostňujete? Živý, umelý alebo v kvetináči?

Môžete si vybrať z rôznych druhov ihličnanov alebo zvoliť umelý, ktorý vydrží roky. Ba dokonca sa dá stromček aj prenajať v požičovni.

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Aký Vianočný stromček uprednostňujete? Živý, umelý alebo v kvetináči?
7
Galéria
Zdroj: pixabay

Vianočných stromčekov je každý rok na trhu nepreberné množstvo. Môžete si vybrať z rôznych druhov ihličnanov alebo zvoliť umelý, ktorý vydrží roky. Ba dokonca sa dá stromček aj požičať v požičovni. Každý z nich má svoje plusy i mínusy.

Živý stromček

Vôňa ihličia sa nedá napodobniť ničím iným. Patrí k Vianociam rovnako ako vôňa medovníkov, vanilky a škorice. So živým stromčekom je atmosféra sviatkov dokonalá. K jeho nevýhodám však patrí opadávanie ihličia, ktorému sa nedá nijako vyhnúť. Je tiež možné, že stromček začne po krátkom pobyte u vás doma vysychať a tak trochu vám skazí radosť z jeho kúpy.

Umelý stromček

Umelý stromček je stávkou na istotu. Kúpite ho raz a bude vás tešiť niekoľko rokov. Odporúčame radšej investovať do pomerne verných napodobenín. Stromčeky, ktorých konáriky sa podobajú čistiacej kefe na riad, sú síce lacnejšie, ale nie je to to „pravé orechové“. Umelé stromčeky navyše vyrábajú z plastov, ktoré môžu mať neistý pôvod a kvalitu.

Stromček v kvetináči

Stromček v kvetináči nie je zlá voľba. Ak ste však presvedčení o tom, že stromček, ktorý je celé sviatky v teple domova, sa potom ujme na záhrade, možno zostanete sklamaní. Takýto stromček často neprežije zmenu teplôt. Dôležitá je postupná aklimatizácia a primeraná teplota v izbe, kde stojí.

Požičaný vianočný stromček

Možno ste nevedeli, že v Bratislave si môžete vianočný stromček aj prenajať. Firma, ktorá sa tomuto biznisu venuje, zabezpečí kompletný servis od výberu stromčeka až po jeho výzdobu a dovoz k vám domov. Po Vianociach zas stromček vyzdvihnú, odzdobia a pripravia na povianočný oddych.

Aký Vianočný stromček uprednostňujete?

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Vianočný stromček
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM