Martin Zvolensky Hokej

Hetrik Šatana

Zápas Slovana so Skalicou v 7.kole hokejovej Slovnaft extraligy sa nakoniec skončil belasou exhibíciou a posila bratislavčanov, Miro Šatan sa zaskvel už vo svojom prvom vystúpení hetrikom

V zápase, ktorý sa pre výpadok elektriny začal s takmer polhodinovým oneskorením, začali lepšie hostia. Už po tridsiatich sekundách sa do šance rútil Kutálek, no v rozhodujúcej chvíli stratil stabilitu a v páde Konráda neprekonal. V útoku Slovana sa v prvom z dvoch zápasov predstavil kapitán majstrov sveta z Göteborgu Miroslav Šatan, za domácich však ako prvý pohrozil Kotvanovi v 4. minúte Hujsov útok. Obaja tréneri nasadzovali od začiatku všetky štyri útoky, ktoré na oboch stranách vybojovali prvé presilovky. Obe zostali nevyužité a skóre mohol otvoriť až v 16. minúte pri vlastnom oslabení Lušňák. Gólman belasých bol proti a tak zahrmelo na druhej strane. Domáci dostali výhodu 51-sekundovej presilovky o dvoch hráčov a využili ju naplno. Na modrej čiary si vymenili puk Kapuš s Frühaufom a druhý menovaný prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Už o 31 sekúnd viedol Slovan 2:0, keď Šatan pri pokračujúcej presilovke predviedol svoje hokejové majstrovstvo.
Výkon hostí poznačila neúčasť Tibora Višňovského a Reného Školiaka, ktorí si odpykávali jednozápasové tresty za bitku v predchádzajúcom dueli s Banskou Bystricou. Absencia ofenzívnych opôr sa prejavila počas presilovky Skalice na začiatku druhého dejstva, keď mal hosťujúci tím problém čo i len usadiť sa v útočnom pásme. Napriek tomu pôsobila Skalica o čosi hokejovejším dojmom, no svoje príležitosti buď nedotiahla do konca alebo narazila na pozorného Konráda. V 33. minúte udreli opäť domáci, keď Lipianskeho spätnú prihrávku využil Vaic – 3:0. Slovan mal aj ďalšiu možnosť zveľadiť svoj náskok, no druhú dvojnásobnú presilovku, tentoraz v trvaní 78 sekúnd nevyužil. Podarilo sa to až v rovnovážnom stave Lipianskemu, ktorý príklepom vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Kotvanovej svätyne. Slovanisti začali hrať pred vypredanými tribúnami na krásu a v závere tretiny premrhali aj ďalšie dvojité vylúčenie hostí.
Na začiatku poslednej dvadsaťminútovky pridal v presilovke svoj druhý gól Šatan, ktorý z ťažkého uhla namieril presne do vinkla – 5:0. V 45. minúte mohol znížiť Jarolín, no jeho prudká strela spomedzi kruhov presvišťala nad Konrádovou bránou. O tri minúty sa síce menilo skóre, no opäť v prospech Slovana. Šatan vybojoval v útočnom pásme puk, položil si Kotvana a zaknihoval hetrik – 6:0. Hostia sa v 53. minúte dostali do prečíslenia troch proti dvom, no Lušňák netrafil odkrytú časť brány. Skaličanom sa až do konca stretnutia nepodarilo skorigovať výsledok a z Bratislavy si odniesli vysokú prehru 0:6. Konrád tak opäť zaknihoval čisté konto. **
Slovan Bratislava – HK 36 Skalica 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)**
Góly: 18., 43. a 48. Šatan, 17. Frühauf, 33. Vaic, 37. Lipiansky. Rozhodovali: Hribik, Baluška – Tvrdoň, Bundil, vylúčení: 6:9, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3380 divákov.