Aktualizované Rôzne

Výbuch plynu v Bratislave: Pri požiari zasahuje 25 hasičov, VIDEO

V bratislavskom Starom Meste v jednom z bytov vybuchol plyn a začalo horieť. Hasiči evakuovali všetkých obyvateľov, sú medzi nimi aj zranení!

Zdroj: Dnes24.sk

Na Bartókovej ulici v bratislavskom Starom Meste v jednom z bytov na prvom poschodí vybuchol plyn a následne vypukol požiar.

Oheň sa rozšíril aj na druhé poschodie a hustý dym zadymil celý dom a okolie.

Obyvateľov bytového domu hasiči evakuovali. Informovali o tom z Operačného strediska hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave. "Na mieste je 25 príslušníkov HaZZ so šiestimi kusmi techniky,“ spresnili hasiči.

„Hasiči momentálne vykonávajú prieskum v jednotlivých bytoch bytového domu, či sa v nich nenachádzajú ďalšie osoby a naďalej pokračujú v lokalizácii požiaru. Následkom požiaru utrpelo zranenia 5 osôb (boli intoxikované splodinami horenia) a momentálne sa nachádzajú v opatere Záchrannej zdravotnej služby,“ informoval HaZZ.

aktualizácia 14:03 – Hasičom sa oheň podarilo lokalizovať a pokračujú v likvidácii požiatru. Na miesto udalosti smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z PTEÚ MV SR v Bratislave. Informuje o tom HaZZ na sociálnej sieti.

aktualizácia 14:53 – Obyvateľom domu ponúkla pomoc starostka mestskej časti Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.

„Hovorila som s riaditeľkou ZŠ Hlboká, ktorá je pripravená poskytnúť priestory školy pre ľudí, ktorí sa kvôli následkom požiaru ocitnú bez strechy nad hlavou,“ uviedla Aufrichtová. „Sme pripravení všetkým poškodeným pomôcť aj v ďalších veciach, ktoré sú v kompetencii miestneho úradu,“ dodala starostka.

aktualizácia 17:22 – Hasičom sa požiar bytu v Starom Meste podarilo zlikvidovať pred 17. hodinou. Požiar si nevyžiadal žiadne obete. Počet zranených sa nezvýšil.

Požiar na Bartókovej ulici v Bratislave
24
Galéria
Zdroj: Facebook

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie