KAW Rôzne Správy

FOTO: Dlhé zástupy ľudí pred obchodmi. Ako sa vám dnes nakupovalo?

Obchody na Slovensku regulujú vstupy kvôli vírusu Covid-19. Ako to vyzeralo dnes v Bratislave?

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Dlhé zástupy ľudí pred obchodmi. Ako sa vám dnes nakupovalo?
6
Galéria

Štát umožnil v pondelok otvoriť na Slovensku ďalšie prevádzky. Sú medzi nimi galantérie, očné optiky, stanice STK a EK, záhradkárstva, stavebniny či advokátske a notárske kancelárie. Po rokovaní ústredného krízového štábu to v sobotu oznámil premiér Igor Matovič (OĽaNO) s tým, že tak štát urobí len za prísnych hygienických podmienok.

Postojíme si dlhšie

Pred obchodmi v Bratislave sa už dnes tvorili dlhé zástupy ľudí. Každá prevádzka totiž od 30. marca musí zabezpečiť dezinfekciu rúk alebo jednorazové rukavice, ideálne oboje. Obchody sú tiež povinné zabezpečiť minimálny odstup dva metre v rade.

Prevádzka musí po novom aj počítať počet ľudí v interiéri. V prevádzke bude môcť byť v jednom okamihu maximálne jeden človek na 25 štvorcových metrov (m2) plochy.

,,Čiže, ako príklad, ak má prevádzka 1500 m2, čo je klasický supermarket, je to 1500 delené 25, čiže môže tam byť naraz 60 ľudí,„ vysvetlil Matovič.

Obavy obchodníkov

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO), ktorá združuje spoločnosti obchodu (Billa, dm drogerie markt, Kaufland, Lidl, Metro, Terno a Tesco), upozornila na riziko, že sa budú pred obchodmi vytvárať rady. Podľa SAMO tiež hrozí riziko, že si nebude môcť každý zákazník nakúpiť v obchode v blízkosti jeho domova.

„Urobíme maximum, aby sme dokázali implementovať nové nariadenia vlády, ale je reálne riziko, že v pondelok si nebude môcť každý zákazník nakúpiť v obchode v blízkosti jeho domova, lebo nastavenie regulácie to neumožní,“ priblížil Martin Krajčovič, predseda SAMO.

Dlhé rady pred obchodmi v čase šírenia koronavírusu
6
Galéria
Zdroj: Bratislava.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie