Foto: Staré Mesto revitalizuje park na Kmeťovom námestí

Staré Mesto pokračuje v rekonštrukciách ciest, chodníkov a parkov. Najnovšie si na mušku zobralo park na Kmeťovom námestí a jeho okolie.

Aktualizované

V Starom Meste odštartovala rekonštrukcia ďalšieho verejného parku. Park na Kmeťovom námestí bude po ukončení prác príjemnou oázou pokoja.

Revitalizácia parku

V mestskom parku medzi ulicami Bernolákova a Wilsonova sa minulý týždeň začali udržiavacie práce, smerujúce k jeho obnove. V spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto a jej starostom Radoslavom Števčíkom sa do verejnoprospešnej aktivity pustil developer Corwin, ktorý sídli neďaleko v Blumental Offices. „Je pre nás úplne prirodzené ísť do projektu obnovy zelenej plochy, keďže z vlastnej skúsenosti so zelenými strechami na každej našej stavbe vieme, aká je zeleň v meste dôležitá. Nielen z estetického hľadiska, ale najmä kvôli udržateľnej klíme a ochladzovaní okolia v prašnom a prehriatom mestskom prostredí,“ hovorí Marián Hlavačka, predseda predstavenstva spoločnosti Corwin.

Návrh na revitalizáciu z dielne krajinných architektov Guldan architects zahŕňa rekonštrukciu chodníkov, výsadbu, sadové úpravy a osadenie mobiliáru v podobe lavičiek, košov, ale aj detského ihriska a šachového stola pre turnaje v parku. Obnova parčíku je spoločným projektom staviteľov a starostu mestskej časti Staré Mesto Radoslava Števčíka, ktorý ich na spoluprácu oslovil.

„V spolupráci so spoločnosťou Corwin sme začali revitalizovať park na Kmeťovom námestí. Celá revitalizácia sa uskutoční so súhlasom pamiatkarov. Prosím obyvateľov okolia Kmeťovho námestia o trpezlivosť. Teším sa, že sme našli partnera na revitalizáciu tohto verejného priestoru,“ informoval starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Vynovený park

Návrh parku počíta s návštevníkmi všetkých vekových kategórií, od detí s rodičmi, cez študentov a seniorov, no myslí aj na ľudí s postihnutím, pre ktorých budú vstupy do parku vytvorené v bezbariérovej úprave. Existujúce chodníky nahradia mlatové, detské ihrisko bude zasadené medzi stromami a živým plotom.

K zrevitalizovaným živým plotom pribudnú aj kvetinové záhony s trvalkami. Vstup do parku so psom bude zakázaný. Podľa slov developera, ďalším podobným projektom pre rozvoj života v štvrti bude aj novovybudované námestie Mateja Korvína medzi ulicou Radlinského a administratívnou budovou Blumental Offices.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk