Rôzne

FOTO: Dobrovoľníci obnovili časť zanedbaného cyklochodníka v Petržalke

Starostlivosť o cyklistické trasy v hlavnom meste nie je vždy taká, aká by mala byť. Dobrým príkladom je cyklochodník na Dolnozemskej ceste v Petržalke.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Dobrovoľníci obnovili časť zanedbaného cyklochodníka v Petržalke
8
Galéria

Jednou z hlavných priorít hlavného mesta je rozvoj cyklodopravy. Aspoň tak to tvrdí magistrát. Keď sa však pozrieme na úroveň niektorých mestských cyklotrás, nie vždy sa dá s týmto tvrdením súhlasiť.

Zanedbaný cyklochodník

Živý príklad nájdeme na Dolnozemskej ceste v Petržalke, kde sa mesto roky poriadne nestará o časť cyklochodníka. Ten bol dlho zanedbaný a takmer nepoužiteľný pre cyklistov. Na niektorých úsekoch ste si pripadali ako v džungli, chodník bol zahalený kríkmi, bol plný špiny a buriny.

To, čo mesto dlhodobo ignoruje, sa rozhodli zmeniť dobrovoľníci zo spolku Bratislavské dobročinné verejnoprospešné aktivity. Tí tento cyklochodník za pár dní vyčistili a opäť plnohodnotne sprístupnili pre cyklistických nadšencov. Vďaka nim približne 100 metrov cyklochodníka znova uzrelo svetlo sveta.

Plány na nové cyklotrasy

Na základe schváleného rozpočtu hlavného mesta na rok 2018, sa v budúcom roku počíta s budovaním nových cyklotrás, V pláne sú cyklotrasy Starohájska, Hodžovo námestie, Mlynská dolina – Lesopark, úsek Patrónka – Lesopark či Trnavská – Bajkalská.

Či sa dočkáme všetkých spomínaných cyklotrás, je teraz príliš skoro hovoriť. Okrem plánovania nových cestičiek pre cyklistov, by sa však mesto malo zamerať aj na údržbu tých existujúcich, aby nám aj tie čo máme, nemizli pred očami.

Foto: Michal Tkáčik a Martin Nýdr

Dobrovoľníci vyčistili cyklochodník na Dolnozemskej.
8
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie