Fortuna liga: Slovan sa po debakli v Berne stretne s DAC Dunajská Streda

Futbalová Fortuna liga 2014/2015 pokračuje cez víkend duelmi 11. kola, v sobotu pod Dubňom hostí líder zo Žiliny šiesty Spartak Trnava. Kolo sa skompletizuje v nedeľu v Dunajskej Strede, kde sa po štvrtkovom debakli 0:5 v Berne v 1. kole Európskej ligy UEFA s Young Boys predstaví majstrovský Slovan

Ilustračný obrázok k článku Fortuna liga: Slovan sa po debakli v Berne stretne s DAC Dunajská Streda
Zdroj: TASR

Žilina naposledy remizovala na umelej tráve v Trenčíne 2:2, hoci viedla už 2:0. Zverenci trénera Adriána Guľu sú s 19 bodmi na vrchu tabuľky, „andeli“ naposledy zostrelil doma Banskú Bystricu 5:2. „Teraz sa už môžeme sústrediť na súboj s Trnavou, ktorá sa v utorok proti Banskej Bystrici slušne rozstrieľala. Musíme si dať pozor na každého jedného hráča z kádra Spartaka, či už z ofenzívy alebo defenzívy. A samozrejme, nemôžeme nastúpiť na stretnutie s inou ambíciou, ako získať všetky tri body,“ povedal pre oficiálny portál ligového futbalu stopér „šošonov“ Jozef Piaček.

Trnava nemôže počítať so zraneným obrancom Srdjanom Grabežom, ktorý sa v októbri podrobí operácii kolena a nezahrá si osem mesiacov, otázny je aj španielsky legionár José David Casado, hoci už po svalovom zranení naskočil do záťaže. Viróza potrápila aj trio Marek Janečka, Erik Sabo a Ján Vlasko, o ich prípadnom štarte sa rozhodne až pred zápasom.

Myjava : Košice

Banská Bystrica klesla po prehre v „slovenskom Ríme“ na posledné miesto, má ale nedohraný domáci súboj s Trenčínom k dobru. „Vojaci“ hodlajú riešiť napätú situáciu v klube pre mzdové podlžnosti interne, v sobotu hostia desiaty Ružomberok a potrebujú body ako soľ. Štvrtá Senica na Záhorí privíta nováčika z Podbrezovej, ktorý naposledy doma exceloval 3:0 nad Dunajskou Stredou. V ďalšom zápase Zlaté Moravce, ktoré v utorok nehrali a ich zápas 10. kola so Slovanom sa bude hrať v decembri, hostia druhý Trenčín.

Ôsma Myjava v sobotu bude doma čeliť Košiciam, ktoré v lige neprehrali už štyri kolá za sebou. „Košice sú kvalitný súper, ktorý chce hrať technický futbal. Osobne som bol prekvapený, že sa im zo začiatku nedarilo, keďže som ich videl hrať proti Libercu Európsku ligu a tam predvádzali výborný futbal. To, že teraz neprehrali 4 zápasy, je len odrazom toho, čo som už povedal, že hrajú technický futbal, len s tým rozdielom, že teraz už zbierajú aj body, čo sa určite odzrkadlilo aj na ich momentálnej pohode. Kľúčom bude kolektívny výkon celého mužstva. Každý musí makať naplno, a aj keď sa nebude dariť herne, nevzdávať sa, povzbudiť sa navzájom a veriť, že ten zápas môžeme vyhrať. Dôležité bude, aby sme ho zvládli v prvom rade v hlavách po psychickej stránke a potom to preniesli na ihrisko,“ povedal pre oficiálny web kopaničiarov Roman Častulín, ktorý je v tíme späť po zranení.

Duel na Žitnom ostrove

V Dunajskej Strede sa stretnú tímy, ktoré v posledných zápasoch utrpeli vyššie prehry. Ľavý obranca domácich Otto Szabó avizoval pre klubový web, že DAC by si rád po prehre v Podbrezovej opäť naklonil proti Slovanu na svoju stranu fanúšikov: „Najdôležitejšie bude odovzdať na ihrisku všetky sily, ale nie tak kŕčovito, ako v utorok. Pravda, futbal hráme kvôli víťazstvám, ale v prvom rade chceme fanúšikom a všetkým naokolo ukázať, že na to máme. V lige môže každý zdolať každého, ale zdá sa, že môžete aj s každým prehrať. Hlavné bude, aby sme mohli zísť z ihriska so zdvihnutou hlavou a aby diváci videli, že sme všetko urobili pre víťazstvo a bojovali sme jeden za druhého.“

Zdroj: TASR

Odporúčame