han Samospráva

FANTASTICKÁ správa pre študentov školy, ktorú VYHORELA: Župa začala s jej obnovou!

Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ako zriaďovateľ, začal s rekonštrukciou priestorov školy pre mimoriadne nadané detí na Skalickej ceste v Bratislave, ktoré poškodil júlový požiar.

Ilustračný obrázok k článku FANTASTICKÁ správa pre študentov školy, ktorú VYHORELA: Župa začala s jej obnovou!
Zdroj: www.google.sk/maps

Statika budovy je podľa posudku neporušená, kraj zároveň vybral stavebnú firmu, s ktorou bola uzatvorená zmluva o dielo. Cieľom kraja je otvoriť školu opäť v septembri. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

„Jej predmetom je vyčistenie zhoreniska, vykonanie všetkých nevyhnutných prác na odstránenie následkov požiaru a uvedenie objektu do užívaniaschopného stavu do začatia nového školského roka,“ priblížila Forman s tým, že vzhľadom na charakter budovy bol zvolený postup tzv. priamym rokovacím konaním.

Kraj sa zároveň sústreďuje na dve priority. Prvou je psychologická pomoc a intervencia pre žiakov, učiteľov a pedagógov. Ešte v deň požiaru nastúpil aj intervenčný tím psychológov občianskeho združenia IPčko. Tí rovnako riadili krízovú intervenciu a psychologické poradenstvo.

Druhou prioritou je sanácia škôd a rekonštrukcia objektu tak, aby mohla byť škola otvorená opäť v septembri.

Požiar a smrť

K požiaru došlo 1. júla v skorých ranných hodinách. Po uhasení našli záchranári mŕtve mužské telo. Požiar mal byť vytvorený úmyselne. Krátko pred ním horeli aj viaceré motorové vozidlá v areáli jednej z firiem na Pestovateľskej ulici. Polícia začala trestné stíhanie za zločin poškodzovania cudzej veci a prečin usmrtenia.


KLIKNITE aj na tieto články:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM