Maros Palesch Rôzne

eGovHlasnik – moderný obecný rozhlas v Starom Meste

BRATISLAVA - STARÉ MESTO, 12.07.2011. Mestská časť Bratislava-Staré Mesto opätovne spustila informačnú službu pre všetkých obyvateľov Starého Mesta s názvom eGovHlasnik.

Staromešťanom stačí, aby sa na webovej stránke www.staremesto.sk zaregistrovali na odber noviniek alebo sa zaregistrovali priamo cez webovú stránku hlasnik.gov.sk.

**„Prostredníctvom služby eGovHlasnik chceme Staromešťanov, ale aj zaregistrovaným návštevníkom, poskytnúť najaktuálnejšie informácie z našej mestskej časti. Službou môžeme informovať nie len o podujatiach a novinkách staromestského úradu, ale napríklad aj o mimoriadnych udalostiach,“ **povedala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová.

Služba je modernou obdobou obecného rozhlasu popri zverejňovaniu informácií na webovej stránke mestskej časti a na úradnej tabuli miestneho úradu.

Služba eGov-Hlásnik je jednou z eGov-služieb určených pre budovanie elektronického prístupu občanov k informáciam a službám samosprávy. Prostredníctvom služby eGov-Hlásnik môže samospráva (obec, mesto alebo samosprávny kraj) jednoduchým spôsobom prevádzkovať vlastný aktívny informačný portál, ktorý zabezpečuje rozosielanie krátkych správ registrovaným občanom prostredníctvom SMS alebo e-mailu.

Pre správy rôzneho druhu a obsahu (napr. o činnosti samosprávy, o kultúrnych podujatiach) je možné zriadiť samostatné informačné kanály. Občan si vo svojich nastaveniach určí, ktoré správy a akým spôsobom chce prijímať.

Prijímanie správ e-mailom je bezplatné. Za zasielanie správ prostredníctvom SMS platí odosielateľ alebo prijímateľ (podľa nastavenia v príslušnom informačnom kanáli) poplatok podľa aktuálneho cenníka, ktorý je 0,048 € s DPH. V prípade nepredvídaných udalostí a živelných pohrôm uhradí všetky náklady na informovanie občanov mestská časť.

Zdroj: MČ Bratislava – Staré mesto, Tomáš HALÁN

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM