Dunajskostredčania doma so Slovanom Bratislava remízovali 1:1

V Dunajskej Strede to bol zaujímavý derby zápas, tribúny boli preplnené až do posledného miesta. Domáci nastúpili bez Kornela Salátu, ktorý je na hosťovaní na Žitnom Ostrove práve zo Slovana a kvôli dohode medzi klubmi nemohol zasiahnuť do stretnutia.

Ilustračný obrázok k článku Dunajskostredčania doma so Slovanom Bratislava remízovali 1:1
Zdroj: TASR

Zápas sa začal v dobrom tempe, obe mužstvá sa pustili bez rešpektu do seba. Súboje sa odohrávali prevažne medzi dvomi šestnástkami. Obrovskú šancu spálil Fořt v 11. minúte, keď sa dostala pred neho odrazená lopta a v páde trafil vedľa Penksovej brány. V 26. minúte ohrozil bránku domácich Žofčák, ktorý po prihrávke Grendela trafil Penksu. V 29. minúte mal Slovan opäť veľkú šancu na skórovanie, Kubík postupoval na bránu, vytlačiť ho stihol Szabó, takže z ostrého uhla strelil vedľa.

V 36. minúte hrozili domáci, najprv sa peknou strelou blysol Krišto, následne Turňa centroval do pokutového územia, kde Jurčo hlavičkoval vedľa. V 41. minúte sa sólom chcel presadiť Soumah, pred pokutovým územím sa lopta dostala k Žofčákovi, ktorého strelu Penksa bezpečne chytil. V 45. minúte zahrozil Soumah, ale jeho strelu Penksa opäť kryl.

Fatálna chyba

Úvodný gól zápasu prišiel po fatálnej chybe domácej obrany, Majerník chcel na vlastnej polovici prihrať Struhárovi, loptu však získal Soumah, ktorý postupoval sám na brankára a Penksovi nedal šancu 0:1. Vedenie hostí však netrvalo dlho.

V 62. minúte sa do súboja dostal Jurčo a Gorosito, avšak hráč Slovana kopol Jurča bez lopty do brucha a za to uvidel od rozhodcu hneď červenú kartu. A keďže situácia sa odohrala v pokutovom území, hlavný arbiter nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Szabó – 1:1. Od vylúčenia sa snažia domáci otočiť skóre v svoj prospech, ale časté chyby im to nedovolili. V 78. minúte zahrozil Slovan z priameho kopu, ale Penksa bol na mieste a loptu Milinkoviča bezpečne chytil.

V 90. minúte mohol rozhodnúť Horváth, odrazenú prízemnú strelu však Perniš zlikvidoval. Ďalšiu tutovku spálil Majerník, ktorý z piatich metrov netrafil bránu. V nadstavenom čase centroval ešte z pravej strany Sabler a Niňaj si dal takmer vlastný gól.

DAC tak zostal v roku 2014 v dvanástom domácom zápase stále bez prehry.

Zdroj: TASR

Odporúčame