Správy Samospráva

Dúbravka zopakuje zbierku hračiek pre deti zo sociálne slabších rodín

Hračky či knižky, ktoré by mohli najmenších Dúbravčanov potešiť, môžu obyvatelia nosiť na oddelenie sociálnych vecí a zdravotníctva na miestnom úrade.

Ilustračný obrázok k článku Dúbravka zopakuje zbierku hračiek pre deti zo sociálne slabších rodín
Zdroj: TASR

Tri roky po sebe bola zbierka hračiek sprevádzaná veľkým záujmom verejnosti, potom aj veľkou radosťou detí. Mestská časť Bratislava-Dúbravka organizuje aj tento rok podobnú zbierku, ktorej cieľom je potešiť deti zo sociálne slabších rodín.

Potešte deti

Zbierka odštartovala v pondelok 22. októbra a potrvá do konca novembra. Hračky či knižky, ktoré by mohli najmenších Dúbravčanov potešiť, môžu obyvatelia nosiť v čase úradných hodín na oddelenie sociálnych vecí a zdravotníctva na miestnom úrade na Žatevnej 4.

„Zbierku zámerne robíme pred Vianocami, aby si každé dieťa našlo niečo pekné pod stromčekom,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Podobne ako pri školských pomôckach, aj pri hračkách zbiera mestská časť len funkčné veci, čiže také, ktoré môžu potešiť a slúžiť deťom. Nemá tak ísť o „vyhodenie“ nepotrebného, ale o snahu pomôcť či dať veciam šancu na druhý život.

Ilustračné foto

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM