Rôzne

Pre inauguráciu prezidentky budú v centre mesta dopravné obmedzenia

Týkať sa to bude najmä ulíc Jesenského, Mostová a Námestia Ľ. Štúra.

Ilustračný obrázok k článku Pre inauguráciu prezidentky budú v centre mesta dopravné obmedzenia
6
Galéria
Zdroj: TASR

Pre sobotnú (15. 6.) inauguráciu prezidentky SR Zuzany Čaputovej budú v centre Bratislavy dopravné obmedzenia. Týkať sa to bude najmä ulíc Jesenského, Mostová a Námestia Ľ. Štúra. Vjazd do garáže hotela Carlton a k hotelu bude možný z Jesenského ulice. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti.

Úplne uzavreté ulice

V sobotu od 11:15 až do 11:45 hod. a od 12:30 až 13:00 hod., budú ulice uzatvorené úplne. „Z týchto ulíc je v sobotu vylúčená aj MHD. Panská ulica bude uzatvorená od 08:00 do 14:00 hod. Z dôvodu umiestnenia bezpečnostných zábran nebude vstup a prechod umožnený ani rezidentom,“ upozorňuje polícia.

Staromestská ulica v Bratislave bude v sobotu od 12:30 do 15:00 hod. rovnako uzavretá. Zjazd bude umožnený z Mosta SNP na nábrežie Vajanského a výjazd na Most SNP bude možný z nábrežia v smere do Petržalky. „Na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky budú dohliadať hliadky dopravnej polície,“ spresnila polícia.

Najvýznamnejšia udalosť

Inaugurácia prezidentky SR Zuzany Čaputovej bude najvýznamnejšou štátnou udalosťou, na organizácii ktorej sa spolupodieľa množstvo štátnych inštitúcií. Program sa začne v sobotu 15. júna o 11:45 hod. zložením sľubu na slávnostnej schôdzi Národnej rady (NR) SR v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave za účasti poslancov parlamentu, členov vlád poslancov Európskeho parlamentu za SR. Taktiež veľvyslancov a ďalších významných hostí politického a spoločenského života.

Prezidentka sa následne presunie pred historickú budovu Slovenského národného divadla, kde pozdraví nastúpené jednotky Ozbrojených síl SR. Do bratislavského Dómu sv. Martina prejde prezidentka v sprievode rodiny pešo cez Panskú ulicu, kde bude mať priestor pozdraviť ľudí. Následne sa uskutoční slávnostná bohoslužba slova Te Deum v Katedrále sv. Martina.

Program bude pokračovať príchodom do Prezidentského paláca a symbolickým prevzatím úradu od prezidenta Andreja Kisku.

Navštívi aj Devín

V sobotný podvečer Čaputová položí veniec k pamätníku Brána slobody a kyticu k pamätníku obetiam Železnej opony na bratislavskom Devíne. Cestou z Devína položí kyticu aj na hrob prvého prezidenta SR Michala Kováča na Ondrejskom cintoríne. Deň inaugurácie ukončí nová prezidentka SR slávnostnou recepciou v budove Slovenskej filharmónie.

Nácvik sprievodu prezidentskej limuzíny počas inauguračného dňa
6
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM