Utorok 23. júl 2019 Oľga  22 °C
Krimi

Dopravná nehoda vo Vrakuni si vyžiadala jeden ľudský život a viacero zranení

Dopravná nehoda na križovatke ulíc Uzbecká a Kazanská si vyžiadala jeden ľudský život a viacero zranení.

Ilustračný obrázok k článku Dopravná nehoda vo Vrakuni si vyžiadala jeden ľudský život a viacero zranení
Zdroj: TASR

Polícia vyšetruje príčinu piatkovej (21. 6.) večernej dopravnej nehody na križovatke ulíc Uzbecká a Kazanská v Bratislave. Vyžiadala si jeden ľudský život a viacero zranení. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Silný náraz

Podľa doterajších informácií prechádzalo Uzbeckou ulicou vozidlo Renault Clio, ktoré viedol 26-ročný vodič. Pri ľavom odbočení na Kazanskú ulicu však napriek červenej svetelnej signalizácii vošiel do križovatky, kde sa zrazil s Volkswagenom Touran, ktoré v tom čase prechádzalo po Kazanskej ulici v smere na Dvojkrížnu.

V dôsledku nárazu vrazil Renault Clio do svetelnej signalizácie, pričom z neho vymrštilo 24-ročného spolujazdca. „Spolujazdec utrpel pri nehode zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol,“ poznamenala Slamková. Vodiča previezli do nemocnice s ľahkými zraneniami, dychová skúška požitie alkoholických nápojov nepreukázala.

Zranený dôchodca

Druhé vozidlo prešlo po náraze cez chodník na trávnatú plochu, kde vrazilo do 70-ročného chodca. „Toho s ťažkými zraneniami previezli do jednej z bratislavských nemocníc,“ doplnila Slamková. Zranenia utrpel aj vodič druhého auta, jednorazovo ho ošetrili v nemocnici. Nariadený bol tiež odber krvi na zistenie požitia alkoholu.

„Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania,“ dodala Slamková.

Ilustračný obrázok

Zdroj: Facebook

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR