Rôzne Správy

Veľká udalosť pre vodičov: V nedeľu otvoria rýchlostnú cestu R7 a časť diaľnice D4

Pred oficiálnym otvorením sprístupnia v piatok dokončenú rýchlostnú cestu R7 športovcom v rámci charitatívneho večerného behu.

Ilustračný obrázok k článku Veľká udalosť pre vodičov: V nedeľu otvoria rýchlostnú cestu R7 a časť diaľnice D4
4
Galéria
Zdroj: D4R7 Construction

Na západnom Slovensku sprístupnia v nedeľu (19.7.) rýchlostnú cestu R7 a časť diaľnice D4, a to v úsekoch Ketelec – Dunajská Lužná, Dunajská Lužná – Holice a Ketelec – Rovinka.

Takmer 30 km cesty

Hlavný zhotoviteľ bratislavského nultého obchvatu spoločnosť D4R7 Construction odovzdá vodičom do prevádzky 29,7 kilometra, z toho 25,2 kilometra na R7 a 4,5 kilometra na D4 s 22 mostmi a križovatkami v Rovinke, Dunajskej Lužnej a Šamoríne.

Je to približne polovica dĺžky najväčšieho infraštruktúrneho projektu na Slovensku (59 kilometrov), ale i jedného z najväčších PPP projektov v Európe. „Odovzdanie rýchlostnej cesty R7 prinesie rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie dochádzanie domov nielen pre ľudí žijúcich na Žitnom ostrove, ale aj pre tranzitnú dopravu,“ povedal generálny manažér D4R7 Construction Michael Heerdt. Hlavný zhotoviteľ tvrdí, že splnil všetky podmienky týkajúce sa premávky v rámci dopravného uzla Bratislavy.

Prebehnite sa po ceste

„Už na najbližšie otvorených úsekoch R7 a D4 implementuje nové názvy niekoľkých križovatiek aj do trvalého dopravného značenia. Platí to pre Ketelec (nový názov Bratislava – juh), Rovinku (Bratislava Podunajské Biskupice), Dunajskú Lužnú (Šamorín – západ), Šamorín (Šamorín – sever). Rovnaký názov ako doteraz majú na týchto úsekoch len Holice,“ spresnil zhotoviteľ. Pred oficiálnym otvorením sprístupnia v piatok (17. 7.) dokončenú rýchlostnú cestu R7 športovcom v rámci charitatívneho večerného behu.

Koncesionárom projektu bratislavského nultého obchvatu, D4 a R7, je spoločnosť Zero Bypass, ktorá zabezpečuje financovanie, výstavbu a prevádzku obchvatu počas obdobia 30 rokov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM