Správy Samospráva

Do kresla starostu Devínskej Novej Vsi oficiálne zasadol Dárius Krajčír

Prisľúbil, že bude pokračovať v projektoch, činnostiach a aktivitách, ktoré budú pre mestskú časť prospešné.

Ilustračný obrázok k článku Do kresla starostu Devínskej Novej Vsi oficiálne zasadol Dárius Krajčír
Zdroj: TASR

Na starostovskú stoličku v Devínskej Novej Vsi oficiálne zasadol v utorok Dárius Krajčír (SaS, Sme rodina a NOVA), čím vystriedal doterajšieho starostu Milana Jambora. Stalo sa tak na ustanovujúcom zasadnutí miestneho zastupiteľstva, keď nový šéf devínskonovoveskej samosprávy spolu s novými poslancami zložil sľub.

Česť aj zodpovednosť

„Byť starostom je pre mňa česť, vyznamenanie, ale aj zodpovednosť,“ uviedol vo svojom príhovore Krajčír. Ten sa zároveň poďakoval všetkým Devínskonovoveš­ťanom, ktorí prišli voliť a dali tak podľa neho najavo, že majú záujem o dianie v mestskej časti. Verí, že naplní očakávania a nesklame dôveru ani tých, ktorí mu dali svoj hlas.

Prisľúbil, že bude pokračovať v projektoch, činnostiach a aktivitách, ktoré budú pre mestskú časť prospešné. Novým poslancom odkázal, že pred nimi nie je ľahká úloha, a to zabezpečenie rozvoja mestskej časti a spokojný život občanov. „Naplnenie bude závisieť od všetkých, od spolupráce, rešpektovania a úcty k názoru toho druhého pri presadzovaní spoločného dobra,“ podotkol Krajčír.

Na ustanovujúcom zasadnutí, ktorého sa zúčastnil aj nový primátor Bratislavy Matúš Vallo, bola taktiež zriadená miestna komisia. O tom, kto z poslancov bude jej členom, sa bude rozhodovať až na riadnom pracovnom decembrovom zastupiteľstve. Zvolení boli tiež štyria sobášiaci poslanci.

Poslanecký zbor

Do miestneho zastupiteľstva si Devínskonovoveš­ťania v novembrových komunálnych voľbách zvolili 12 zástupcov, z toho ôsmich mužov a štyri ženy. Sú nimi Rastislav Tešovič, Veronika Veslárová, Lenka Hlaváčová, Adrián Jankovič, Ján Žatko, Beata Janatová, Andrej Kovarik, Zoroslav Smolinský, Bronislava Kraváriková, Miroslav Antal, Peter Kolega a Jozef Tittel.

Poslanecký zbor tvoria spolovice nezávislí poslanci, z toho štyria zo združenia Devínska Inak, a spolovice poslanci politických strán a zoskupení. Spomedzi politických nominantov má v miestnom parlamente trojčlenné zastúpenie koalícia SaS, Sme rodina a NOVA, ktorá stojí aj za novým starostom. Po jednom poslancovi má dvojkoalícia Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia, dvojkoalícia KDH a OĽaNO a tiež strana Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

Záujmy mestskej časti bude v bratislavskom mestskom zastupiteľstve presadzovať pokračujúci miestny poslanec a predseda združenia Devínska Inak Rastislav Tešovič, ktorý na tomto poste nahradí doterajšieho starostu a mestského poslanca Milana Jambora.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie