Ľubomír Hudačko Správy

Do Dúbravky sa električkami už nedostanete: Trať je v havarijnom stave, nahradili ich autobusy!

Zabudnite na električky, po novom sa do Dúbravky dostaneme autobusmi. Dôvodom je modernizácia električkovej trate, ktorá je v havarijnom stave. Pozrite si prehľad zmien, ktoré sa možno týkajú aj vás.

Ilustračný obrázok k článku Do Dúbravky sa električkami už nedostanete: Trať je v havarijnom stave, nahradili ich autobusy!
Zdroj: TASR

Do bratislavskej Dúbravky sa od dnešného dňa cestujúci už električkou nedostanú. Električkovú trať, ktorá je v havarijnom stave a vozidlá na nej musia jazdiť zníženou rýchlosťou, totiž začínajú modernizovať a električky nahrádzajú autobusy.

Počas prázdnin autobus každých šesť minút

Trať začína opravovať Metrostav, s ktorou mesto podpísalo zmluvu ešte 25. júna. S pomocou eurofondov Bratislava za opravy zaplatí 8,2 milióna eur. Okrem sanácie sa majú modernizovať zastávky, vytvoriť bezpečnejšie priechody pre chodcov i upraviť križovatky so svetelnou signalizáciou tak, aby na nich bola zabezpečená preferencia električiek. Práce na trati by sa mali skončiť do konca novembra.

Počas prázdnin bude autobus premávať v pracovných dňoch každých šesť minút, večer a počas voľných dní bude interval medzi spojmi sedem až osem minút. Prvý spoj z Dúbravky pôjde podľa portálu imhd.sk denne o 4.36 h, posledný o 23.31 h. Z Karlovej Vsi pôjde prvý spoj denne o 4.45 h a posledný o 23.31 h.

Ktoré autobusové linky ešte možno využiť?

Nové koľaje dostane úsek od Hanulovej k ulici Pri kríži. Ako informuje hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová, električky liniek číslo 4 a 5 budú premávať po skrátenej trase, z mesta len po zastávku Karlova Ves. „V úseku od zastávky Pri kríži na Saratovskej ulici v Dúbravke po zastávku Borská v Karlovej Vsi budú obojsmerne zabezpečovať premávku autobusy náhradnej dopravy číslo X5,“ uviedla hovorkyňa.

Autobusy zastavia na zastávkach označených tabuľkou X5. „Na úrovni električiek zastávky Karlova Ves zastavovať nebudú,“ uvádza portál. Prestup medzi električkami a autobusmi náhradnej dopravy bude na zastávke Borská. Pri ceste do a z Dúbravky možno využiť aj autobusové linky 83 a 84.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM