Kultúra

Divadlo Nová scéna uvedie premiéru inscenácie Pi čaj, miláčik!

Bratislavské Divadlo Nová scéna uvedie 4. a 5. novembra v celoslovenskej premiére jednu z najúspešnejších francúzskych komédií posledných rokov Pi čaj, miláčik!

Ilustračný obrázok k článku Divadlo Nová scéna uvedie premiéru inscenácie Pi čaj, miláčik!
5
Galéria
Zdroj: TASR

Režisérom a dramaturgom inscenácie je Svetozár Sprušanský, scénu navrhla Dorota Gigánková, kostýmy Diana Strauszová, hru preložil Igor Navrátil.

Komédia plná gagov

V jednotlivých postavách sa predstavia Dávid Hartl v alternácii s Petrom Makranským, Zuzana Tlučková v aternácii s Luciou Vráblicovou, Jana Lieskovská v alternácii s Karin Olasovou, Pavol Plevčík, Martin Kaprálik, Miroslava Drínová, Tomáš Majláth a Dušan Kaprálik.

Komédia plná gagov, slovného aj situačného humoru zavedie divákov do zákulisia divadla a ukáže im bláznivý divadelný svet z pohľadu spoločnosti, ktorá skúša bulvárnu hru. Je niekoľko dní pred premiérou, nič nie je pripravené, technický personál je flegmatický, garderobierka neochotná a duchom neprítomnej režisérke všetko prerastá cez hlavu. Medzi hercami vládne elektrizujúca nálada, hlavná predstaviteľka je na pokraji nervového zrútenia.

Úspech v Paríži

Danielle Navarro a Patrick Haudecoeur napísali komédiu, ktorá žala veľký úspech v divadle Théâtre des Variétés v Paríži v rokoch 1991 až 1993. Hru s veľkým úspechom opäť uviedli v roku 2010 v divadle Théâtre Fontaine v réžii Patricka Haudecoeura a získala prestížnu Moličrovu cenu ako Komédia roka 2011.

V roku 2013 hru znova uviedli v divadle Théâtre de la Renaissance a neskôr s ňou absolvovali niekoľkomesačné turné po mnohých divadlách viacerých frankofónnych krajín.

Komické situácie

„Pre divákov je vždy lákavé, keď má možnosť sa počas predstavenia pozrieť do zákulisia, ako divadlo vzniká, so všetkými jeho ňuansami, ale aj s vtipnosťou sebairónie. Táto úspešná francúzska komédia, ktorá má na svojom konte množstvo uvedení, repríz aj ocenení, práve prináša divákom takýto pohľad za oponu, kde vidíte všakovaké vzťahy nielen medzi hercami, ale aj medzi divadelníkmi, kde vidíte to, ako príprava takejto inscenácie vzniká, ako im to moc nejde, ako mnohé omyly sa vŕšia, ako vznikajú komické situácie aj zo vzťahov, ktoré v tomto divadelnom svete panujú,“ uviedol režisér a dramaturg Svetozár Sprušanský.

„Moja postava je Julien, syn producenta a sponzora tejto hry a tohto divadla. Do inscenácie sa dostane spôsobom, že si ju vyprosil u svojho bohatého ocka, ktorý to veľmi ľahko vybavil. Prichádza na javisko nešikovný herec, ktorý má tendenciu pokaziť úplne všetko. Postava je fyzicky veľmi náročná, náročnejšia ako muzikálové choreografie,“ dodal Dávid Hartl.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM