Rôzne

Devínska Nová Ves má infolinku na nahlasovanie priestupkov či trestných činov

V prípade, že bude v dohľade kamera, bude môcť operátor vyhotoviť záznam incidentu a privolať patričné zložky, teda štátnu, resp. mestskú políciu.

Ilustračný obrázok k článku Devínska Nová Ves má infolinku na nahlasovanie priestupkov či trestných činov
Zdroj: Pixabay.com

Priestupky alebo trestné činy, ale aj nefunkčné verejné osvetlenie či poškodené cesty a chodníky – to všetko môžu nahlasovať obyvatelia Devínskej Novej Vsi na novom telefónnom čísle Dohľadového centra kamerového systému. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.

Nová infolinka

Na 24-hodinovej infolinke 02/32 33 33 32 možno nahlásiť priestupky či trestné činy. V prípade, že bude v dohľade kamera, bude môcť operátor vyhotoviť záznam incidentu a privolať patričné zložky, teda štátnu, resp. mestskú políciu. V prípade nefunkčného osvetlenia operátor zariadenie zaeviduje a postúpi na riešenie príslušnému referátu miestneho úradu. Rovnako tak bude postupovať v prípade podania podnetu o poškodenej komunikácii alebo chodníku. „Rozlišujte prosím hlásené incidenty. Naša linka nie je polícia,“ upozorňuje samospráva.

Pracovisko kamerového systému, ktorý má dohliadať na bezpečnosť a verejný poriadok, otvorila mestská časť koncom mája. V prvej fáze projektu jej územie monitoruje 16 kamier, v pláne je ich počet zvýšiť na 64. Systém nemá za cieľ len odhaľovať priestupky, prípadne trestné činy, ale bude monitorovať aj dopravnú situáciu a jeho úlohou je tiež pôsobiť osvetovo a preventívne.

Náklady, súvisiace s prevádzkou systému, vyčíslili na 80-tisíc eur ročne. V súvislosti s rozšírením kamerového systému počíta mestská časť aj so súčinnosťou mesta, takisto využije dostupné externé zdroje.

Ilustračný obrázok

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM