Rôzne

Nad Nedbalovou ulicou sa znova rozprestrú dáždniky. Pripomenú tvorbu známeho umelca

Slávnostné otvorenie dáždnikovej ulice bude aj tento rok sprevádzať zaujímavý program.

Ilustračný obrázok k článku Nad Nedbalovou ulicou sa znova rozprestrú dáždniky. Pripomenú tvorbu známeho umelca
5
Galéria

Noc múzeí a galérií sa nezadržateľne blíži a s ňou aj viacero nevšedných zážitkov. Jedným z nich bude aj inštalácia dáždnikov nad Nedbalovou ulicou pri Starej tržnici.

Tatranská krajina z dáždnikov

Historicky prvá dáždniková ulica (mohli ste ju vidieť od júna minulého roka) bola inšpirovaná krížikovou výšivkou z okolia Vajnôr a maľbami Ľudovíta Fullu. Tentoraz galéria Nedbalka stavila na skvelého maliara Ladislava Mednyánszkého a jeho obraz Tatranská krajina. Ako bude inštalácia inšpirovaná známym dielom vyzerať, sa dozviete už v sobotu 18. mája.

Slávnostné otvorenie dáždnikovej ulice bude aj tento rok sprevádzať zaujímavý program. Tešiť sa môžete na krásnu inštaláciu, ale aj na skupinu FunnyFellows a choduliarov.

Ladislav Mednyánszky bol jedným z najvýznamnejších maliarov prelomu 19. a 20. storočia. Aktuálne si v Nedbalke môžete pozrieť vynikajúcu kolekciu jeho diel.

História dáždnikových ulíc

Dáždnikovú ulicu sme nevymysleli v Bratislave. Prvýkrát ju nainštalovali v portugalskom meste Águeda pri príležitosti festivalu Ágitagueda. Neskôr sa podobné olice objavili aj v Rumunsku, Veľkej Británii, Nemecku, Španielsku, Kórei, Chorvátsku Talliansku a inde vo svete.

Inštaláciu Dáždnikovej ulice budú môcť návštevníci Bratislavy obdivovať až do 22. septembra 2019.

sobota / Nedbalova ulica / otvorenie o 13:00 hod.

Dáždniková ulica pri Nedbalke
5
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie