han Krimi

Ďalší PODVOD na bazári: Mladá žena prišla kvôli pár eurám o takmer TRI tisícky!

Tentoraz nenaletela podvodníkom "staršia" generácia, ale naopak, mladá žena. Pre 22-ročnú dievčinu sa stalo osudným to, že nakupovala cez "bazár".

Ilustračný obrázok k článku Ďalší PODVOD na bazári: Mladá žena prišla kvôli pár eurám o takmer TRI tisícky!
Zdroj: Facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

„Na seniorov ,,útočia“ podvodníci vydávajúci sa za falošných advokátov, sudcov, lekárov alebo policajtov. Mladšia generácia musí byť zasa ostražitá pri nákupe a predaji na bazároch,“ píše polícia na Facebooku.

Čo sa stalo?

„Do kontaktu s podvodníkom, ktorý sa obohatil o 2 800 € prišla 22-ročná žena z Bratislavy. Na jej inzerát o predaji holiaceho strojčeka v hodnote 40 € zareagoval neznámy záujemca. Po ich mailovej komunikácii, v ktorej sa dohodli na predaji, klikla na kupcom zaslaný odkaz webovej stránky. Po kliknutí naň a otvorení webovej stránky sa objavil formulár doručovacej spoločnosti, v ktorom vyplnila údaje do svojho internetbankingu,“ informuje polícia.

A záver? „O dva dni po zadaní údajov jej odišla platba z bankového účtu vo výške 2 800 €. Po tejto udalosti poškodená podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na jednom z obvodných oddelení Policajného zboru v Petržalke,“ dodali policajti.

Upozornenie polície

„Opäť Vás upozorňujeme, že portály na sprostredkovanie predaja a kúpy tovaru sú plné podvodníkov. Pri komunikácii s neznámymi záujemcami buďte opatrní a v žiadnom prípade pri predaji tovaru neposkytujte údaje svojej platobnej karty alebo internetbankingu,“ uzavrela polícia.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

KLIKNITE aj na tieto články:

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM