Alexandra Húsková Samospráva

Čo zaujímalo návštevníkov Primaciálneho paláca?

Čistota verejných priestorov, výstavba v meste i kvalita bratislavskej verejnej dopravy. To boli otázky, s ktorými sa najčastejšie obracali na primátora Bratislavy Iva Nesrovnala tí, ktorí sa s ním dnes rozhodli stretnúť počas podujatia Bratislava pre všetkých.

Ilustračný obrázok k článku Čo zaujímalo návštevníkov Primaciálneho paláca?
Zdroj: Dnes24.sk

Všetci tí, ktorí zavítali do Primaciálneho paláca, si mohli pozrieť aj primátorovu kanceláriu a pracovňu.Rovnako boli pre verejnosť otvorené kancelárie vice primátorov.

„Teším sa z toho, že Bratislavčania prichádzajú a že sa zaujímajú o svoje mesto a o to, ako pracujeme. To sú ľudia, o ktorých sa opieram,“ uviedol primátor Ivo Nesrovnal. Podľa jeho slov ho témy, s ktorými sa na neho dnes ľudia obracajú, neprekvapujú. „Sú to veci, ktoré trápia Bratislavčanov už 20 rokov a ktoré musíme zmeniť k lepšiemu,“ do­dal.

Nesrovnala teší, že v Primaciálnom paláci i na ďalších miestach, kde sa konajú akcie podujatia Bratislava pre všetkých, možno vidieť ľudí všetkých vekových generácií. "Prichádzajú celé rodiny, je pekné vidieť, ako napríklad starí rodičia vysvetľujú vnukom, kde sa práve nachádzajú a čím je to miesto zaujímavé,“ povedal Nesrovnal.

Do Primaciálneho paláca a primátorských priestorov dnes zavítal aj pán Ladislav, ktorý v Bratislave žije 72 rokov. „Využívam každú príležitosť, aby som navštívil miesta, ktoré sú dôležité z pohľadu histórie i súčasnosti mesta a kam sa verejnosť nedostane každý deň,“ povedal.

Miesto, kde primátor prijíma svoje rozhodnutie o meste, pravidelne navštevuje aj pán Ľubomír. „Chodil som sem už za Ďurkovského i za Ftáčnika. Páči sa mi atmosféra počas tohto dňa, je to pre mňa obľúbená spoločenská akcia,“ uviedol. Návšteva Primaciálneho paláca bola jednou z priorít dnešného programu Bratislava pre všetkých aj pre mladú Bratislavčanku Ivetu. „Chcela som vidieť, ako to tu vyzerá a tiež som chcela vidieť primátora,“ prezradila a dodala, že dnes chce ešte stihnúť historickú prehliadku mesta i návštevu mestských múzeí. Deťom sa páčila jazda v historickom výťahu, ktorý má 110 rokov.

Viac o podujatí Bratislava pre všetkých si prečítajtetu

Podujatie Bratislava pre všetkých každoročne prezentuje organizácie a inštitúcie mesta, Bratislavčanov i návštevníkov mesta oboznamuje s históriou i súčasnosťou slovenskej metropoly. V tomto roku sa konajú rôzne kultúrne i spoločenské podujatia, bezplatné návštevy najznámejších atrakcií mesta, voľné vstupy do múzeí i možnosť využitia mestských športových areálov. Turisti i domáci môžu využiť bezplatné tematické prehliadky mesta, či previezť sa zadarmo historickým autom Prešporáčikom, historickou električkou, či v nedeľu lanovkou. Akcie sa konajú aj v rekreačnej zóne bratislavského lesoparku či dostihovom závodisku v Petržalke.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM