Iné športy Šport

Čo tak prebehnúť sa z Košíc do Bratislavy? V júni sa uskutoční interaktívny štafetový beh

V júni sa uskutoční ďalší interaktívny štafetový beh naprieč celým Slovenskom The Run Slovakia.

Ilustračný obrázok k článku Čo tak prebehnúť sa z Košíc do Bratislavy? V júni sa uskutoční interaktívny štafetový beh
5
Galéria
Zdroj: Eva Mikulová

Najdlhší slovenský štafetový beh je určený pre skúsenejších rekreačných bežcov, ktorí sa k behu môžu pripojiť aj so svojím tímom registráciou na webovej stránke www.therun.sk. Beh sa bude konať v termíne 14. až 16. júna a registrovať sa dá do 26. mája.

Trať na The Run Slovakia má viac ako 500 kilometrov. Vedie cez desiatky prírodných, historických a kultúrnych pamiatok. „Myšlienka vznikla v prvom rade z lásky k behu a k Slovensku. Popri každodenných pracovných povinnostiach som jedného dňa dostal chuť zabehnúť si naprieč celou krajinou,“ hovorí organizátor pretekov Dušan Tarčák. S týmto jeho nápadom sa stotožnilo 12 priateľov a v apríli 2016 sa spoločne rozbehli z Košíc do Bratislavy.

„Bol to krásny zážitok, veľmi nás to chytilo, a tak sme sa rozhodli skúsiť usporiadať oficiálny štafetový beh naprieč našou malebnou krajinou aj pre ďalších nadšencov behu. Teraz pripravujeme už tretí ročník a tešíme sa každým rokom narastajúcemu záujmu,“ priblížil Tarčák.

Beží sa v troch úsekoch. Full, čiže 534 kilometrov z Košíc do Bratislavy, East z Košíc do Tepličky nad Váhom, čo predstavuje 291 kilometrov, a West, ktorý má 243 kilometrov z Tepličky nad Váhom do Bratislavy.

Bežci môžu počas pretekov obdivovať historické pamiatky, ako Spišský hrad, Oravský hrad či Trenčiansky hrad, krásy prírody vo Vysokých Tatrách, Kvačianskej doline alebo Rajeckej doline. Pri behu uvidia tiež scenérie slovenských viníc v okolí Modry či Pezinka a ďalšie.

Foto: archív

RUN Slovakia 2018
5
Galéria
Foto: Eva Mikulová

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM