Čo ponúka Bratislava počas pracovného týždňa

Neviete, ako si spríjemniť voľný večer po práci? Bratislava ponúka rôznorodý program aj na tento týždeň, inšpirujte sa naším prehľadom.

Anabela Mikušiaková
Ilustračný obrázok k článku Čo ponúka Bratislava počas pracovného týždňa
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

5 chalanov sk

Simona Semenič: 5 chalanov.sk. Mrazivo vtipná inscenácia o detskom svete očami dospelých (a naopak). Hra populárnej hry slovinskej autorky pre 5 herečiek s prológom a epilógom. Provokatívna a miestami kontroverzná hra odhaľuje každodennú krutosť ukrytú za dverami našich domácností- skrze nacvičené hry chlapcov, ktorí ich odpozorovali od svojich rodičov z televízie a z okolitého sveta. Smiech cez slzy a humor cez zimomriavky. 5chalanov.sk nastavuje zrkadlo spoločnosti, v ktorej vyrastajú.

Pondelok / Štúdio 12 / 19:00 / Vstupné: 5 € | ZŤP, dôchodcovia, študenti: 3 € | študenti VŠMU: 2 €

Ekotopfilm

Festival je projekt o ľuďoch a pre ľudí s pomyselným životným plátnom (ako i s tým filmovým). S divákmi, hercami, kulisami, jadrom, záverom, i pokračovaním. Chceli by sme Vám predstaviť náš tím, ktorý stojí za tou pomyselnou oponou. Vážime si našu krásnu prácu.

Pondelok – Piatok / Bratislava / Voľný vstup

Pohoda Deň_FM: Lola Marsh, Billy Barman, Lifecutter

Skupina Lola Marsh vystúpi v stredu 18. mája na Pohoda Dni_FM v Slovenskom rozhlase. Tradičnú akciu festivalu Pohoda a Rádia_FM okrem koncertov obohatí futbalový a stolnofutbalový turnaj, Pohoda shop a tlačová konferencia o 20. ročníku festivalu.

Streda / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu / 08:00 – 22:00 / Voľný vstup

Nouvelle Vague

Francúzska skupina Nouvelle Vague sa vracia do Bratislavy – 19. mája v Starej tržnici možno predstaví aj skladby z nového, pripravovaného albumu, ktorý bude vôbec po prvýkrát okrem cover verzií obsahovať aj autorské skladby. Kúpiť vstupenky si môžete TU

Štvrtok / Stará tržnica / 19:00 / Vstupné: 24 eur

Hrana

Jarný koncert Hrany prinesie špeciálne spojenie známej zostavy Oskar Rózsa, Martin Valihora, Vladislav Šarišský, Marek Minárik a Adam Mičinec so sláčikovým kvartetom Mucha Quartet.

Piatok / Majestic music club / 20:00 / Vstupné: 25 eur