Martin Zvolensky Hokej

Čierny týždeň belasých

Slovanisti po povinnom víťazstve proti ,,repre“ výberu mladíkov, si pripísali ďalšiu prehru. V piatkovom stretnutí na domácom ľade podľahli Trenčínu a včera na ľade v Skalici dostali až 5 gólov, keď Kotvana v bráne domácich prekonali len raz.

Domáci išli do vedenia už v druhej minúte, keď švagrovskú spoluprácu Zálešák-Lušňák umiestnil do siete za Konráda mladý skalický krídelník. Domácich gól povzbudil a mali viditeľne viac z hry. Domáci brankár zachraňoval v 10. minúte, keď sa do šance dostal mladý Hudáček. V 12. minúte z dobrej pozície netrafil Vaic. Vzápätí spálil tutovku pred Konrádom Jarolín, keď puk preňho vybojovali jeho spoluhráči Kutálek so Šátkom. Domáci nevyužili vylúčenie Jendeka, pretože fauloval aj Zálešák, hralo sa 4:4. Potom bol vylúčený hosťujúci Hudáček a Jendek po návrate z trestnej lavice sa sám rútil proti Kotvanovi, no neuspel.       Rušný hokej s peknými a dramatickými momentmi pred oboma brankármi z prvej tretiny pokračovali aj v druhej časti zápasu. V 23. minúte rozhodca Lokšík potvrdil radosť domácich po konzultácii s videorozhodcom, na 2:0 zvýšil Kutálek. O minútu nato unikol René Školiak a zvládol blafák na prekvapivých 3:0 pre domácich. Následne slabšiu koncentráciu domácich hráčov využil Bakoš, keď presne trafil na 1:3. Tempo zápasu sa stupňovalo najmä zásluhou útočnej chuti domácich, hoci nevyužili presilovky pri dvoch vylúčeniach Hudáčka. Domácemu útočníkovi Prokopovi sa oplatil dôraz pred Konrádom, keď do siete na 4:1 doklepol strelu Školiaka.       Tretiu časť zápasu začal Slovan zrýchleným pohybom v obrannej tretine domácich, tlačil sa pred Kotvana. Boli to však Skaličania, ktorí skórovali, keď zblízka po Konrádovom zaváhaní na 5:1 zvýšil Zálešák. V dobrej šanci bol vzápätí aj Tvrdoň, no jeho strela nemala patričnú tvrdosť. Pri vylúčení hosťujúceho Róberta Hunu a domáceho Jassa sa však skóre nemenilo. Domáci sa v tomto zápase vypäli k svojmu najväčšiemu výkonu v sezóne a zaslúžene sa dočkali prekvapujúceho trojbodového víťazstva nad favorizovaným mužstvom Slovan Bratislava.

**HK 36 Skalica – Slovan Bratislava 5:1 **(1:0, 3:1, 1:0)       Góly: 2. Lušňák, 23. Kutálek, 24. R. Školiak, 38. Prokop, 42. Zálešák – 24. Bakoš. Rozhodovali: Lokšík – M. Novák, Stano, vylúčení: 4:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1956 divákov

Zostavy: Skalica: Kotvan – Kumstát, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Jass, Jaborník, Magušin, Gula – T. Višňovský, R. Školiak, J. Prokop – Lušňák, Zálešák, Tvrdoň – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Štepán, F. Novák, Konečný  Slovan: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Schnabel, Trška, R. Jendek, Janík – Róbert Huna, Kapuš, Demel – Vaic, Lipiansky, Richard Huna – D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš – Jankovský, Cíger, M. Sloboda

Peter Oremus, tréner Skalice:
„Morálka hráčov bola dnes na vysokej úrovni. Po dvoch vysokých prehrách vonku sa nám ťažko nastupovalo. No chlapci dali do toho zápasu všetko a už v kabíne bolo od rána vidieť to, že ich prístup k zápasu bude stopercentný. A keď si splníme všetky úlohy zodpovedne, dá sa hrať a uspieť aj so Slovanom. Náš výkon hodnotím, ako kvalitný a som rád, že sme po dlhej dobe doma získali tri body.“       Miroslav Mikušovič, asistent trénera Slovana:
„Zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Už sa nám viackrát stalo, že sme katastrofálne začali zápas a posadili súpera na koňa. Tak tomu bolo i dnes, keď sme v 2. minúte inkasovali. V priebehu prvej tretiny sme si vytvorili strelecké príležitosti, ale ich premieňanie bolo katastrofálne. Aj do druhej časti sme vstúpili katastroficky. V priebehu troch minút sme inkasovali dva góly. Vyzerá to tak, že bojovnosť, nadšenie, vôľa a túžba zdolať Slovan momentálne, v tejto situácii, v akej sme asi na Slovan aj stačí.“