Správy

Chcete sa porozprávať s francúzskym veľvyslancom? Máte jedinečnú príležitosť

Medzi bránami, ktoré sa v sobotu 25. apríla otvoria pre širokú verejnosť v rámci podujatia Bratislava pre všetkých, budú aj vstupné dvere Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Chcete sa porozprávať s francúzskym veľvyslancom? Máte jedinečnú príležitosť
Zdroj: TASR

S prostredím ambasády v Kutscherfeldovom paláci na bratislavskom Hlavnom námestí sa záujemcovia môžu zoznámiť v sobotu medzi 10.00 a 14.00 h.

„Návštevníci sa prostredníctvom výstav v salónikoch paláca môžu oboznámiť s diplomatickými misiami veľvyslanectva a zároveň si budú môcť pozrieť prezentáciu COP21 o klimatických zmenách, ktoré sú predmetom pripravovanej medzinárodnej konferencie v Paríži na konci roka,“ informoval tlačový atašé francúzskej ambasády Didier Rogasik.

Návštevníkov potom vo svojej kancelárii prijme veľvyslanec Francúzska Didier Lopinot. „Okrem iného bude odpovedať aj na otázky ľudí,“ uviedol Rogasik. Záver prehliadky bude patriť prezentácii multimediálnych služieb Francúzskeho inštitútu.

Záujemcovia o prehliadku francúzskej ambasády sa musia do štvrtka 23. apríla zaregistrovať, a to mailom na adrese diplo@france.sk

V piatok 24. apríla privítajú v priestoroch Francúzskeho veľvyslanectva v SR študentov viacerých univerzít hlavného mesta a takisto žiakov Francúzskej školy v Bratislave-Petržalke.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM