Martin Zvolensky Iné športy

Challenger Cup odštartoval v Bratislave

Volejbalistky Doprastavu Bratislava dnes privítali v športovej hale na Pasienkoch nórsky UiS Stavanger, v 1.kole Challenger Cupu

Severanky držali krok s domácimi v prvom sete do stavu 9:8. Potom im Bratislavčanky ušli na 12:8 a set bez väčších problémov doviedli do víťaznej koncovky. Aj keď na definitívu prvého bodu potrebovali až päť setbalov. V druhom sete sa Nórkam podarilo z 5:3 otočiť na 5:6, potom už ale dominovali domáce, ktoré sa dopracovali k prvému setbalu za stavu 24:15, druhý bod však znamenal až druhý setbal. V treťom dejstve domáce úlohu favorita potvrdili, hoci pri prvom technickom tajme prehrávali 6:8. Rozhodujúca fáza prišla za stavu 12:11, keď sa domácim podarila šnúra na 17:11. V závere setu viedli už 20:14 a hoci sa Nórkam podarilo v ďalšom priebehu znížiť až na dva body (22:20), set aj zápas doviedli do víťaznej koncovky. Pred odvetou na severe Európy (16. októbra, 15.00) si tak vytvorili dobrú šancu na postup do 2. kola. Ak ju zvládnu, tak sa v decembrovom dvojzápase 2. kola stretnú s nasadeným francúzskym tímom VB Evreux.