Rôzne Správy

COVID-19 je už aj medzi ľuďmi bez domova. Desiatky z nich sú v karanténe

V neziskovej organizácii Depaul Slovensko sa začiatkom januára objavil prvý pozitívny prípad na ochorenie COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku COVID-19 je už aj medzi ľuďmi bez domova. Desiatky z nich sú v karanténe
6
Galéria
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Obava ľudí z tretieho sektora sa začína napĺňať. Koronavírus sa už šíri aj medzi ohrozenými skupinami ľudí. Po opakovanom hromadnom testovaní ľudí v zariadeniach neziskovej organizácii Depaul Slovensko je aktuálne v karanténe viac než 40 ľudí bez domova.

Výzva

Priebeh choroby je u nich momentálne mierny. Depaul o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že je v kontakte s hlavným mestom, Bratislavským samosprávnym krajom i zdravotnými inštitúciami a organizáciami.

„Dnes tak stojíme pred veľkou výzvou a hrozbou, ktorú sami nezvládneme. Za posledných desať mesiacov sa nám podarilo udržať 300 ľudí denne v zdraví a bez šírenia nákazy, no v čase, keď sú čísla extrémne vysoké a ulicami Bratislavy sa nezadržateľne šíri vírus, to už pre nás nie je udržateľné,“ upozornila organizácia.

Verejnosť preto prosí o podporu a zároveň žiada, aby zostala solidárna voči ľuďom na ulici. „Nakazili sa, pretože nemajú domov a dvere, za ktorými by sa mohli pred vírusom chrániť. Na to, aby sme to s nimi ustáli, potrebujeme vašu spoluprácu,“ skonštatovala neziskovka s tým, že v najbližších dňoch sa jej zíde každá jedna podpora, ktorú bude môcť využiť na plán boja proti šíriacemu sa novému koronavírusu medzi ľuďmi bez domova.

KORONA PO 10 MESIACOCH NEOBIŠLA ANI ĽUDÍ BEZ DOMOVA Za posledných 10 mesiacov sme stáli a bojovali s nákazou v prvej...

Posted by DEPAUL SLOVENSKO, nezisková organizácia on Tuesday, January 12, 2021

Pandémia v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM