KAW Správy Samospráva

Celoplošné testovanie v Bratislave: Zmena z troch dní na dva zamiešala karty aj v Ružinove

Samosprávy musia pružne reagovať na zmenu, ktorú včera odobril ústredný krízový štáb. Nie je to však jednoduché.

Ilustračný obrázok k článku Celoplošné testovanie v Bratislave: Zmena z troch dní na dva zamiešala karty aj v Ružinove
8
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Ružinov sa intenzívne pripravuje na plošné testovanie, ktoré prebehne na Slovensku od 31.10. do 1.11.2020. V Ru­žinove pôvodne pripravili 70 odberných miest, z toho 41 v interiéroch, 7 pravdepodobne na otestovanie sa priamo z auta a zvyšok v stanoch. Kvôli tomu, že bude testovanie trvať iba dva dni namiesto troch, musia pridať ešte 40 miest. Bratislava24 o tom informovala hovorkyňa Ružinova Tatiana Tóthová.

Odbery aj z auta

Ako upresnil starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti, miesta nebudú kopírovať volebné okrsky, lebo sa to nedá. „Každý Ružinovčan sa môže ísť dať otestovať na ľubovoľné miesto na Slovensku. Áno, teda aj na ľubovoľné miesto v Ružinove. Počas testovacích dní sa budeme na našom webe a cez sociálnu sieť snažiť priebežne informovať o tom, ktoré miesta sú prázdnejšie, a naopak, ktorým sa vyhnúť, lebo je na nich aktuálne veľký nával,“ vysvetľuje starosta.

Konečný zoznam odberných miest sa môže ešte zmeniť aj vzhľadom na to, že testovanie sa „scvrklo“ z troch dní na dva. Ružinov okrem informovania cez web a sociálnu sieť pripraví aj letáčik so zoznamom všetkých miest.

Martin Chren upozorňuje na pravdepodobne zvýšenú dopravnú vyťaženosť najmä v okolí plánovaných drive-thru miest. Tie by mali byť na veľkom parkovisku pri Štrkovci (pri lodenici), na parkovisku pri trhovisku Miletičova, pri miestnom úrade na Mierovej a v OC Styla na Zlatých pieskoch.

Ak môžete, pomôžte!

Ružinov už má dostatok administratívnych pracovníkov, stále však zháňa ľudí do zálohy, ak by niekto vypadol. Prihlásiť sa môžete mailom na testovanie2020@ruzinov.sk.

Rozdelenie podľa abecedy alebo čokoľvek podobné sa ešte bude riešiť. „Keďže ľudia jednak chodia do práce, ale navyše aj v Bratislave žije veľa ľudí, ktorí majú trvalý pobyt inde, treba počítať aj s inými možnosťami. Určite však budeme ľudí počas všetkých testovacích dní priebežne informovať na webe o situácii na jednotlivých odberných miestach,“ doplnila Tatiana Tóthová.

Starostu Ružinova trápia napríklad aj stany, v ktorých musí byť aj teplo, osvetlenie, elektrina, v ich blízkosti musia byť toalety pre personál, prezliekarne. Ružinovu síce tieto stany armáda prisľúbila, ako však vyšlo najavo v ostatných dňoch, zabezpečiť ich nedokáže.

Milí susedia, Ružinovčania, akcia guľový blesk/plošné testovanie na COVID-19 nám už klope na dvere. Ako úplne prvé...

Posted by Martin Chren - starosta Ružinova on Wednesday, October 28, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie