Správy Samospráva

Celoplošné testovanie: Pripravte sa na dlhé rady, varujú starostovia

Primátor Matúš Vallo vraví, že je veľmi ťažké odhadnúť, koľko obyvateľov Bratislavy sa zúčastní na celoplošnom testovaní na COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Celoplošné testovanie: Pripravte sa na dlhé rady, varujú starostovia
25
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Testovať sa bude oba víkendové dni od 7:00 hod. do 22:00 hod. Testovať sa môžeme nechať hocikde a tak ťažko predpovedať, koľko ľudí príde na testy v Bratislave.

Dlhé rady

Dôvodom je, že tu žije množstvo ľudí bez trvalého pobytu. Upozornil na to bratislavský primátor Matúš Vallo s tým, že bude preto dôležité online sledovať pokyny z odberových miest, aby sa dokázalo otestovať čo najviac ľudí.

„Testovacie miesta budú stíhať len tak-tak, očakávame aj dlhé rady,“ upozornil starosta bratislavského Ružinova Martin Chren. Ružinov i ďalšie mestské časti budú preto verejnosť informovať prostredníctvom sociálnych sietí, mobilných aplikácií, svojich webových stránok či formou SMS o tom, kde sa môžu ľudia dať ísť testovať a ako sú jednotlivé odberné miesta vyťažené.

Hlavné mesto zároveň chystá na svojom webe zoznam odberných miest v jednotlivých bratislavských mestských častiach. Zoznamy odberných miest už postupne začali zverejňovať aj mestské časti.

Rešpekt

Primátor Matúš Vallo vyjadril rešpekt bratislavským starostkám a starostom. „Na nich bola prenesená veľká časť úloh spojených so samotnou realizáciou vládou nariadeného plošného testovania. Od náboru personálu a jeho stravovania počas náročnej služby, cez zabezpečenie vhodných priestorov a ochranných pomôcok, až po informovanie obyvateľov,“ uviedol na sociálnej sieti.

Mestské časti sa podľa Valla museli postarať aj o distribúciu testov na odberové miesta, skladovanie odpadu, nocľah aj servítky na vykašliavanie. „Z mála a prakticky denne sa meniacich informácií v neuveriteľne krátkom čase zorganizovali nemožné,“ skonštatoval primátor.

Život v samospráve prináša rôzne výzvy. Jednou z najnáročnejších je práve príprava na plošné testovanie. Som nesmierne...

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Wednesday, October 28, 2020
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM