Rôzne

BVS nie je v jednoduchej situácii, ale netreba šíriť paniku, tvrdí M. Dragun

Akcionári podľa jeho slov vkladajú dôveru do rúk primátora Bratislavy Matúša Valla, že začne aktívne rokovať s vedením menšinového akcionára Infra Services.

Ilustračný obrázok k článku BVS nie je v jednoduchej situácii, ale netreba šíriť paniku, tvrdí M. Dragun
Zdroj: TASR

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) sa nenachádza v jednoduchej ekonomickej situácii, avšak nie je potrebné vyvolávať paniku. Tvrdí to zástupca 24 minoritných akcionárov bratislavských vodární a petržalský miestny poslanec Miroslav Dragun.

Veria Vallovi

Na stredajšom (3. 7.) zasadnutí výboru zástupcov akcionárov sa podľa neho zhodli, že je dôležité upokojiť situáciu a začať ju aktívne riešiť. „Ani nám, ako zástupcom akcionárov, ani spoločnosti neprospieva, keď sa o situácii v BVS šíria rôzne fámy a polopravdivé informácie. Vodárne nie sú v jednoduchej situácii, ale vedenie firmy a jej odborní pracovníci majú dôveru akcionárov, aby situáciu vyriešili,“ tvrdí Dragun.

Akcionári podľa jeho slov vkladajú dôveru do rúk primátora Bratislavy Matúša Valla, že začne aktívne rokovať s vedením menšinového akcionára Infra Services a do septembra bude informovať o výsledku a dohode o budúcom fungovaní BVS a Infra Services. Dragun konštatuje, že podľa názoru skupiny malých akcionárov BVS nepotrebuje silné mediálne vyjadrenia, ale priestor na rokovanie s partnermi na vyriešenie aktuálnej situácie v spoločnosti.

Situácia je vážna

Riaditeľ bratislavského magistrátu Ctibor Košťál nedávno povedal, že situácia v BVS je vážna a ekonomické výsledky firmy sú zlé. Nastupujúci nový šéf Peter Olajoš uviedol, že iba ten, kto nechce vidieť, nevidí, že BVS má obrovské problémy.

Poukázal, že od roku 2015 vodárňam klesol rapídne čistý zisk zhruba z troch miliónov eur zhruba na 600-tisíc eur a odpisy majetku prevyšujú investície do majetku v priemere zhruba o štyri milióny eur ročne.

Akcionármi BVS sú obce a mestá v územnej pôsobnosti spoločnosti, pričom majoritným akcionárom je mesto Bratislava.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM