Aktualizované Rôzne Správy

Búrka poškodila úsek na rozostavanej D4/R7. Začína sa obchvat rozpadávať?

Pôda sa na stavbe obchvatu zosunula po nedeľnej (14.6.) intenzívnej búrke.

Ilustračný obrázok k článku Búrka poškodila úsek na rozostavanej D4/R7. Začína sa obchvat rozpadávať?
16
Galéria

Búrka poškodila úsek na stavbe nultého bratislavského obchvatu. Potvrdilo to Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. O vyjadrenie k stavu tohto úseku už rezort požiadal koncesionára stavby D4/R7. Geotechnika z Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) zároveň ministerstvo požiadalo o posudok. Na základe ich odpovedí podnikne ďalšie kroky.

Poškodený násyp na obchvate

MDV zároveň podotklo, že za stavbu zodpovedá až do jej kolaudácie zhotoviteľ. V prípade PPP projektu obchvatu Bratislavy sa bude o jej technický stav starať koncesionár ešte 30 rokov od odovzdania.

K dispozícii sú dve videá, ktoré majú dokumentovať zosuvy pôdy po nedeľnej (14. 6.) búrke. Na poškodený násyp v rámci budovanej D4 pri bratislavských Jarovciach upozornil na sociálnej sieti aj petržalský miestny poslanec Miroslav Dragun. „Príde jedna búrka a nový obchvat sa začína rozpadávať,“ okomentoval poslanec video, ktoré zverejnil. Vidno na ňom zosuvy na násype.

Stanovisko zhotoviteľa obchvatu

Na násype pri Jarovciach v rámci budovanej diaľnice D4 došlo k erózii, nebude to však mať vplyv na jeho integritu. Vo svojom stanovisku to uviedla spoločnosť D4R7 Construction, ktorá je hlavným zhotoviteľom projektu nultého bratislavského obchvatu.

„Áno, môžeme potvrdiť, že došlo k erózii na násype pri Jarovciach, ale pri výstavbe diaľnice je to úplne bežné a nebude to mať žiadny vplyv na integritu násypu. Momentálne boli práce na tomto úseku pozastavené. Násyp bude opravený pri jeho dokončovaní,“ uistila spoločnosť.

Ministerstvo dopravy požiadalo o posudok geotechnika z Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Na základe jeho odpovede podnikne ďalšie kroky.

Jarovce v nedeľu zastihla silná búrka. Portál imeteo.sk informoval, že tu spadlo až 115,6 mm zrážok. „To je akoby sa vylialo 110 litrov vody na meter štvorcový pôdy,“ spresnil portál. V Jarovciach boli po búrke zaplavené ulice, pivnice i záhrady.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM